Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Biologické a zeměpisné exkurze
Sportovní kurzy

Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The GLOBE Program

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Školní časopis re:Geneze

18. 06. 2019

re:GENEZE 06/2019

Milá Zatlanko! Dovolte se nám s Vámi rozloučit posledním číslem naší znovuzrozené podoby školního časopisu re:GENEZE, který tentokrát mimo autorskou tvorbu nabízí i názorové pohledy na současnou politickou situaci. Zní mi to příliš formálně, proto dík všem, kteří jste se podíleli, na Vaše příspěvky se vždy upřímně těším a jsem jimi nadšená! A velké díky patří hlavně Julče Páté a její trpělivosti, kreativnosti a vytrvalosti.Vytrvejme i do dalších let! Krásné prázdniny přeje redakce re:GENEZE s Feu v pozadí.

re:Geneze »

 

25. 03. 2019

re:Geneze březen 2019

Nové březnové číslo školního časopisu re:Geneze. Je plná všeho, co k životu patří, krásného a naivního mládí, které máte Vy studenti před sebou a nám se po něm stýská, syrové reality, ze které mrazí... Je to dobré čtení, bez sentimentu! Díky, že nás podporujete,

re:Geneze (PDF) »

 

30. 07. 2015

GeNeZe 2015

Další číslo GeNeZe, školního časopisu - sborníku studentských prací je na světě! Tuto podobu má od roku 2011. Vychází pouze jednou ročně, ale má jako vždy kolem šedesáti stránek. Od začátku je jeho ambicí být jakýmsi autentickým odrazem toho, co studenty Zatlanky v plynutí času zajímá, o čem přemýšlí, co je znepokojuje a co je dokáže nadchnout. Obsahuje práce studentů z oblasti jejich literární, publicistické, dramatické, případně výtvarné tvorby (fotografie), které jsou spojeny s jejich působením ve škole (práce ze semináře tvůrčího psaní, z autorských čtení či z hodin češtiny). Nebo vznikají spontánně mimo ni a studenti mají chuť se o některá svá díla podělit. Hezké čtení!

GeNeZe 2015 »

 

13. 06. 2013

Časopis GeNeZe červen 2013

Rok se s rokem sešel a vychází další číslo našeho časopisu GeNeZe. Školní rok se pomalu nachyluje ke konci. Poslední zkoušení, poslední testy, dohánění zameškaného učiva a vytahování špatných známek na poslední chvíli. Všichni šílí a modlí se, aby už byly ty vytoužené prázdniny, kdy si studenti odpočinou od profesorů, stejně jako profesoři od studentů. Pojďme se ale ještě předtím, než se všichni rozutečeme, ohlédnout zpět za uplynulým rokem. Pojďme se podívat, co naši tvořiví studenti během roku vyplodili, jaký byl život na Zatlance. Další stránky obsahují zlomek toho, co se na Gymnáziu Na Zatlance událo během celého školního roku, nechť je pro Vás toto čtení příjemné.

GeNeZe červen 2013 »

 

10. 04. 2011

Školní časopis GeNeZe

Po roce opět vychází další číslo školního časopisu GeNeZe. Tentokrát se o jeho vznik zasloužili především šéfredaktorka Veronika Smolková a Michal Pliešovský, který se postaral o zbrusu novou grafickou stránku časopisu. Čtenáře čeká seznámení se zajímavými osobnostmi, literární tvorba našich studentů, rozhovory, fotografie, zpracování titulů ze školního kánonu k maturitní zkoušce. Děkujeme i všem přispěvatelům za krásné příspěvky a další pomoc při vzniku tohoto čísla.

GeNeZe 2/20011 (PDF) »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup