Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Biologické a zeměpisné exkurze
Sportovní kurzy

Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

CAMBRIDGE PARK PARTNER SCHOOL

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Školní časopis re:Geneze

14. 06. 2021

Červnové vydání re:Geneze

Měsíc červen – měsíc, na který se všichni každoročně těšíme snad nejvíce. Letní prázdniny jsou za dveřmi a s nimi stejně tak i spousta volna a příjemných zážitků. Ale než se všichni na prázdniny někam rozutečeme, přináší Vám redakce re:GENEZE ještě jedno vydání. A nejde jen tak o nějaké vydání, je to vydání výroční! Oslavte s námi rok re:GENEZE a začtěte se do stránek plných inspirace, emocí a kreativity!

re:Geneze »

 

02. 05. 2021

Květnové vydání re:Geneze

Květen, pro mnohé z nás vidina vysvobození ze stejnosti a všednosti posledních měsíců. Počasí, které možná ovlivňuje v poslední době svět více než dřív, se snad už také umoudří a toto vytoužené roční období najde i přes všechny nepříjemnosti svoje místo v letošním roce. Stejně tak jako naše re:Geneze! Za celou redakci doporučujeme vzít si následující řádky někam do přírody, protože, jak už to tak v máji bývá, pod rozkvetlou třešní se čte přece nejlépe.

re:Geneze »

 

07. 04. 2021

Dubnové vydání re:Geneze

Sluníčko svítí čím dál silněji, ptáčci zpívají, stromy nám začínají kvést a nikdo už nemůže zpochybnit přicházející jaro. A s přicházejícím jarem přichází i dubnové číslo re:Geneze! Posaďte se někam na sluníčko, ukrojte si kousek mazance, nebo něco jiného na zub, a vychutnejte si příchod jara s naším časopisem. Nebudete litovat! Hezké čtení přeje celá redakce re:Geneze!

re:Geneze »

 

08. 03. 2021

Březnové vydání re:Geneze

Sníh už na většině míst zmizel a na svět se snaží dostat první jarní květinky. Příroda se proměňuje v nový svět, a s ním přichází i nové březnové číslo re:Geneze! Zajděte do přírody, sedněte si na trávu na nějaké slunné místo, zaposlouchejte se, o čem si příroda povídá a přečtěte si u toho naši březnovou re:Genezi. Hezké čtení a na smutek ani pomyšlení!

re:Geneze »

 

08. 03. 2021

Únorové vydání re:Geneze

Stresující pololetí je za námi, a abychom vás za vaši tvrdou práci odměnili, tak naše redakce přináší nové vydání školního časopisu! Nechte všechen stres a nepohodu za sebou a vychutnejte si chvilku odpočinku s časopisem a nějakým dobrým dezertíkem. Zasloužíte si to!

re:Geneze »

 

20. 01. 2021

Lednové vydání re:Geneze

Nový rok plný očekávání, předsevzetí a s ním i lednové vydání časopisu re:Geneze je tady! Chmury a špatnosti roku 2020 můžeme úspěšně hodit za hlavu a začít na novo. A re:Geneze vám s tím ráda pomůže lednovým vydáním, které v tomto mrazivém období může zahřát alespoň na duši.Když za okny bude padat sníh, přes den se bude koulovat a večer odpočívat s čajem u čtení!

re:Geneze »

 

09. 12. 2020

Vánoční speciál re:Geneze

Drazí spolužáci, drazí učitelé, tuto neděli jste si nejspíš zapálili již druhou svíčku na adventním věnci, začali radostně ujídat mikulášskou nadílku a dali jste se do přemýšlení, jaké budou tento rok Vánoce. Na Vánoce se názory různí, jedni je zbožňují, druzí zas nesnáší, a ať již budou pro vás jakékoliv, budou koneckonců zde a s námi, a snad díky nim přijde světlo, které udělá tečku za tímto vyčerpávajícím rokem plným zmatku. Naše redakce školního časopisu re:Geneze si pro vás připravila dáreček v podobě vánočního speciálu, aby vám do rukou přinesla duch Vánoc a aby vám ten čas pěkně utekl a přišly klidné vánoční svátky. My vám děkujeme za váš zájem o re:Genezi, ceníme si tak skvělých ohlasů. Redakce

re:Geneze »

 

09. 11. 2020

re:Geneze

Máme radost, že i v obtížné době covidové ožívá tvůrčí duch Zatlanky! Děkujeme Dominiku Teskovi, že po roční odmlce převzal po naší absolventce Julče Páté vedení školního časopisu re:Geneze a že spolu s celou redakcí pro nás nachystali první číslo letošního roku. Přejeme Vám hezké čtení!

re:Geneze »

 

18. 06. 2019

re:GENEZE 06/2019

Milá Zatlanko! Dovolte se nám s Vámi rozloučit posledním číslem naší znovuzrozené podoby školního časopisu re:GENEZE, který tentokrát mimo autorskou tvorbu nabízí i názorové pohledy na současnou politickou situaci. Zní mi to příliš formálně, proto dík všem, kteří jste se podíleli, na Vaše příspěvky se vždy upřímně těším a jsem jimi nadšená! A velké díky patří hlavně Julče Páté a její trpělivosti, kreativnosti a vytrvalosti.Vytrvejme i do dalších let! Krásné prázdniny přeje redakce re:GENEZE s Feu v pozadí.

re:Geneze »

 

25. 03. 2019

re:Geneze březen 2019

Nové březnové číslo školního časopisu re:Geneze. Je plná všeho, co k životu patří, krásného a naivního mládí, které máte Vy studenti před sebou a nám se po něm stýská, syrové reality, ze které mrazí... Je to dobré čtení, bez sentimentu! Díky, že nás podporujete,

re:Geneze (PDF) »

 

30. 07. 2015

GeNeZe 2015

Další číslo GeNeZe, školního časopisu - sborníku studentských prací je na světě! Tuto podobu má od roku 2011. Vychází pouze jednou ročně, ale má jako vždy kolem šedesáti stránek. Od začátku je jeho ambicí být jakýmsi autentickým odrazem toho, co studenty Zatlanky v plynutí času zajímá, o čem přemýšlí, co je znepokojuje a co je dokáže nadchnout. Obsahuje práce studentů z oblasti jejich literární, publicistické, dramatické, případně výtvarné tvorby (fotografie), které jsou spojeny s jejich působením ve škole (práce ze semináře tvůrčího psaní, z autorských čtení či z hodin češtiny). Nebo vznikají spontánně mimo ni a studenti mají chuť se o některá svá díla podělit. Hezké čtení!

GeNeZe 2015 »

 

13. 06. 2013

Časopis GeNeZe červen 2013

Rok se s rokem sešel a vychází další číslo našeho časopisu GeNeZe. Školní rok se pomalu nachyluje ke konci. Poslední zkoušení, poslední testy, dohánění zameškaného učiva a vytahování špatných známek na poslední chvíli. Všichni šílí a modlí se, aby už byly ty vytoužené prázdniny, kdy si studenti odpočinou od profesorů, stejně jako profesoři od studentů. Pojďme se ale ještě předtím, než se všichni rozutečeme, ohlédnout zpět za uplynulým rokem. Pojďme se podívat, co naši tvořiví studenti během roku vyplodili, jaký byl život na Zatlance. Další stránky obsahují zlomek toho, co se na Gymnáziu Na Zatlance událo během celého školního roku, nechť je pro Vás toto čtení příjemné.

GeNeZe červen 2013 »

 

10. 04. 2011

Školní časopis GeNeZe

Po roce opět vychází další číslo školního časopisu GeNeZe. Tentokrát se o jeho vznik zasloužili především šéfredaktorka Veronika Smolková a Michal Pliešovský, který se postaral o zbrusu novou grafickou stránku časopisu. Čtenáře čeká seznámení se zajímavými osobnostmi, literární tvorba našich studentů, rozhovory, fotografie, zpracování titulů ze školního kánonu k maturitní zkoušce. Děkujeme i všem přispěvatelům za krásné příspěvky a další pomoc při vzniku tohoto čísla.

GeNeZe 2/20011 (PDF) »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup