Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Biologické a zeměpisné exkurze
Sportovní kurzy

Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Školní akce 2009/2010

červen 2010

Projekt Entropa

Náplň projektu se vztahuje ke stejnojmenné kontroverzní plastice D. Černého, která „reprezentovala“ Českou republiku v době jejího loňského předsednictví Rady Evropy na budově, kde sídlí Evropská komise. Lekce sumarizuje a doplňuje znalosti studentů o zemích EU, pokouší se vyvolat debatu o problematice národních stereotypů, tomu zda a případně jak jim podléháme, věnuje se i otázce svobody v umění a jejích hranic. Prostřednictvím tématu se snaží vést studenty k vzájemnému naslouchání, seznamování se s vlastními názory a názorové toleranci. V neposlední řadě je cílem projektu umožnit studentům zlepšovat se v metodách vedení kultivované debaty, zdokonalovat se v práci s textem, argumentačních dovednostech i schopnostech tolerance, vzájemného respektu a hledání kompromisu.

galerie »

 

červen 2010

Věšín 2010

Ekologicko - biologický kurs prvních ročníků, který se konal rekreačním středisku Věšín nedaleko Rožmitálu pod Tremšínem. Náplní kurzu byla hlavně terénní práce, praktické poznávaní a pozorování rostlin i živočichů. Jak se studenti utkali s nepřízní počasí se můžete podívat ve fotogalerii.

galerie »

 

12. května 2010

Studenti Zatlanky reprezentovali školu na Národní studentské konferenci o volbách

Čtyřčlenná delegace našeho gymnázia se v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny zúčastnila Národní studentské konference na téma „Volby v demokratické společnosti.

galerie »

 

15. dubna 2010

Fyzikální cirkus

V dubnu 2010 se konal již 3. ročník Fyzikálního cirkusu. Studenti předváděli zajímavé pokusy, které si sami připravili. Porota, která sestávala z vyučujících fyziky shledala jako nejúspěšnjšího fyzikálního pokusmena Honzu Belingera ze 3. C.

galerie »

 

8. – 12. března 2010

Projekt Edison

Zatlanku navštívilo v rámci projektu Edison 7 praktikantů ze 7 zemí světa. Praktikanti postupně navštěvovali jednotlivé třídy, kde naše studenty seznamovali s životem, kulturou, přírodními krásami, zvyky svých zemí.

galerie »

 

březen 2010

Dny frankofonie

Dnů frankofonie se zúčastnili studenti 1. a 2. ročníku. Součástí programu byla návštěva stálé expozice francouzského umění v Národní galerii, soutěž v přednesu francouzských jazykolamů a francouzské poezie - ve dvou kategoriích - zařátečnící a středně pokročilí, projekce filmu Slavíci v kleci a příprava mapy frankofoního světa.

galerie »

 

10. března 2010

Projektový den Asie

Ve středu 10. 3. 2010 zavládla v naší škole atmosféra převážně Dálného východu. Tentokrát jsme se formou workshopů, besed, prezentací a promítání filmů přenesli do Asie. Proběhlo celkem 21 akcí! Osm z nich si připravili sami studenti. K. Breitrová (4. A) nás seznámila s původem čaje a s čajovými obřady, Z. Baštová a J. Záklasník (4. A) nás pozvali do Vietnamu, osm studentů z 1. E se představilo v Peche Kuche, T. Bořilová a J. Myslivec (2. B) pro nás připravili minilekci japonštiny.

galerie »

 

6. - 14. února 2010

EEYP v Turíně

Fotogalerie a reflexe účastníků zasedání Erasmova Evropského parlamentu mládeže.

galerie »

 

7. prosince 2009

Exkurze – tepelná elektrárna Mělník

V rámci výuky "Energie v praxi" zorganizovali vyučující předmětů fyzika, chemie a zeměpis exkurzi se studenty 2. A do tepelné elektrárny Mělník v Horních Počaplech.

galerie »

 

13. listopadu 2009

Zájezd – Barcelona

Krátký pětidenní poznávací zájezd do hlavního města Katalánska. Další info v galerii.

galerie »

 

4. listopadu 2009

20. výročí Sametové revoluce

Studenti si připomenuli 20. výročí Sametové revoluce s významnými osobnostmi.

galerie »

 

31. srpna - 5. září 2009

Zeměpisně-biologická exkurze Maďarsko

Výběrový zájezd pro studenty našeho gymnázia (zejména jeho druhých a třetích ročníků). Z reportáže čtyř účastnic této spanilé jízdy za našimi téměř sousedy vznikl text, který najdete v galerii.

galerie »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup