Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Biologické a zeměpisné exkurze
Sportovní kurzy

Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

CAMBRIDGE PARK PARTNER SCHOOL

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Školní akce 2009/2010

červen 2010

Projekt Entropa

Náplň projektu se vztahuje ke stejnojmenné kontroverzní plastice D. Černého, která „reprezentovala“ Českou republiku v době jejího loňského předsednictví Rady Evropy na budově, kde sídlí Evropská komise. Lekce sumarizuje a doplňuje znalosti studentů o zemích EU, pokouší se vyvolat debatu o problematice národních stereotypů, tomu zda a případně jak jim podléháme, věnuje se i otázce svobody v umění a jejích hranic. Prostřednictvím tématu se snaží vést studenty k vzájemnému naslouchání, seznamování se s vlastními názory a názorové toleranci. V neposlední řadě je cílem projektu umožnit studentům zlepšovat se v metodách vedení kultivované debaty, zdokonalovat se v práci s textem, argumentačních dovednostech i schopnostech tolerance, vzájemného respektu a hledání kompromisu.

galerie »

 

červen 2010

Věšín 2010

Ekologicko - biologický kurs prvních ročníků, který se konal rekreačním středisku Věšín nedaleko Rožmitálu pod Tremšínem. Náplní kurzu byla hlavně terénní práce, praktické poznávaní a pozorování rostlin i živočichů. Jak se studenti utkali s nepřízní počasí se můžete podívat ve fotogalerii.

galerie »

 

12. května 2010

Studenti Zatlanky reprezentovali školu na Národní studentské konferenci o volbách

Čtyřčlenná delegace našeho gymnázia se v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny zúčastnila Národní studentské konference na téma „Volby v demokratické společnosti.

galerie »

 

15. dubna 2010

Fyzikální cirkus

V dubnu 2010 se konal již 3. ročník Fyzikálního cirkusu. Studenti předváděli zajímavé pokusy, které si sami připravili. Porota, která sestávala z vyučujících fyziky shledala jako nejúspěšnjšího fyzikálního pokusmena Honzu Belingera ze 3. C.

galerie »

 

8. – 12. března 2010

Projekt Edison

Zatlanku navštívilo v rámci projektu Edison 7 praktikantů ze 7 zemí světa. Praktikanti postupně navštěvovali jednotlivé třídy, kde naše studenty seznamovali s životem, kulturou, přírodními krásami, zvyky svých zemí.

galerie »

 

březen 2010

Dny frankofonie

Dnů frankofonie se zúčastnili studenti 1. a 2. ročníku. Součástí programu byla návštěva stálé expozice francouzského umění v Národní galerii, soutěž v přednesu francouzských jazykolamů a francouzské poezie - ve dvou kategoriích - zařátečnící a středně pokročilí, projekce filmu Slavíci v kleci a příprava mapy frankofoního světa.

galerie »

 

10. března 2010

Projektový den Asie

Ve středu 10. 3. 2010 zavládla v naší škole atmosféra převážně Dálného východu. Tentokrát jsme se formou workshopů, besed, prezentací a promítání filmů přenesli do Asie. Proběhlo celkem 21 akcí! Osm z nich si připravili sami studenti. K. Breitrová (4. A) nás seznámila s původem čaje a s čajovými obřady, Z. Baštová a J. Záklasník (4. A) nás pozvali do Vietnamu, osm studentů z 1. E se představilo v Peche Kuche, T. Bořilová a J. Myslivec (2. B) pro nás připravili minilekci japonštiny.

galerie »

 

6. - 14. února 2010

EEYP v Turíně

Fotogalerie a reflexe účastníků zasedání Erasmova Evropského parlamentu mládeže.

galerie »

 

7. prosince 2009

Exkurze – tepelná elektrárna Mělník

V rámci výuky "Energie v praxi" zorganizovali vyučující předmětů fyzika, chemie a zeměpis exkurzi se studenty 2. A do tepelné elektrárny Mělník v Horních Počaplech.

galerie »

 

13. listopadu 2009

Zájezd – Barcelona

Krátký pětidenní poznávací zájezd do hlavního města Katalánska. Další info v galerii.

galerie »

 

4. listopadu 2009

20. výročí Sametové revoluce

Studenti si připomenuli 20. výročí Sametové revoluce s významnými osobnostmi.

galerie »

 

31. srpna - 5. září 2009

Zeměpisně-biologická exkurze Maďarsko

Výběrový zájezd pro studenty našeho gymnázia (zejména jeho druhých a třetích ročníků). Z reportáže čtyř účastnic této spanilé jízdy za našimi téměř sousedy vznikl text, který najdete v galerii.

galerie »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup