Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Biologické a zeměpisné exkurze
Sportovní kurzy

Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Školní akce 2010/2011

29. května – 4. června 2011

Věšín 2011

Ekologicko - biologický kurs prvních ročníků, který se konal rekreačním středisku Věšín nedaleko Rožmitálu pod Tremšínem. Náplní kurzu byla hlavně terénní práce, praktické poznávaní a pozorování rostlin i živočichů. Tentokrát nám přálo počasí téměř po celou dobu kurzu. Fotografie jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.

galerie »

 

24. září 2010

Evropský den jazyků 2010

V pátek 24. září jsme si na naší škole připomněli Evropský den jazyků. Studenti a studentky měli možnost se během celého pátečního dopoledne potkat s různými evropskými i mimoevropskými jazyky, pracovat s nimi mnoha rozličnými metodami a způsoby, naučit se základní fráze a nebo se s některými jazyky pouze informativně seznámit...

galerie »

 

září 2010

Pyreneje 2010

Ve dnech 2.-9. 9. 2010 proběhla na našem gymnáziu biologicko – geografická exkurze do Španělska a Andorry. Této akce se zúčastnilo přes 30 studentů ze všech ročníků. Po 25 hodinách cesty jsme v pátek ráno šťastně dorazili do Espotu, kde jsme byli ubytováni. Pátek a sobotu jsme věnovali poznávání nádherné přírody Pyrenejí. Počasí nám přálo a tak jsme si dostatečně užili hory, plesa, vodopády i horskou vegetaci. V neděli jsme si prohlédli hlavní město Andorry a večer přejeli do blízkosti Barcelony, kde jsme měli zajištěno ubytování. V Barceloně jsme zhlédli hlavní památky a lákadla města, jako Sagrada Família, Casa Millá, Casa Battló. Prošli jsme se po jedné z nejrušnějších ulic Barcelony Ramble a toulali se celé odpoledne gotickou čtvrtí. Někteří z nás část dne obětovali prohlídce jednoho z největších fotbalových stadionů světa – Camp Nou. Milovníci biologie mohli navštívit obrovské mořské akvárium. V podvečer jsme nabrali další síly odpočinkem na místních plážích. V úterý dopoledne jsme navštívili klášter v Monserratu, bohužel celý zahalený v mlze, a odpoledne jsme se do Barcelony vrátili, abychom se prošli po Gaudího parku Güell. Poslední den před odjezdem jsme strávili v malém přímořském městečku Santa Susana. Domů jsme se vrátili ve čtvrtek odpoledne unaveni, ale plni dojmů.Přečtěte si dojmy studentů.

galerie »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup