Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Biologické a zeměpisné exkurze
Sportovní kurzy

Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

CAMBRIDGE PARK PARTNER SCHOOL

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Školní akce 2010/2011

29. května – 4. června 2011

Věšín 2011

Ekologicko - biologický kurs prvních ročníků, který se konal rekreačním středisku Věšín nedaleko Rožmitálu pod Tremšínem. Náplní kurzu byla hlavně terénní práce, praktické poznávaní a pozorování rostlin i živočichů. Tentokrát nám přálo počasí téměř po celou dobu kurzu. Fotografie jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.

galerie »

 

24. září 2010

Evropský den jazyků 2010

V pátek 24. září jsme si na naší škole připomněli Evropský den jazyků. Studenti a studentky měli možnost se během celého pátečního dopoledne potkat s různými evropskými i mimoevropskými jazyky, pracovat s nimi mnoha rozličnými metodami a způsoby, naučit se základní fráze a nebo se s některými jazyky pouze informativně seznámit...

galerie »

 

září 2010

Pyreneje 2010

Ve dnech 2.-9. 9. 2010 proběhla na našem gymnáziu biologicko – geografická exkurze do Španělska a Andorry. Této akce se zúčastnilo přes 30 studentů ze všech ročníků. Po 25 hodinách cesty jsme v pátek ráno šťastně dorazili do Espotu, kde jsme byli ubytováni. Pátek a sobotu jsme věnovali poznávání nádherné přírody Pyrenejí. Počasí nám přálo a tak jsme si dostatečně užili hory, plesa, vodopády i horskou vegetaci. V neděli jsme si prohlédli hlavní město Andorry a večer přejeli do blízkosti Barcelony, kde jsme měli zajištěno ubytování. V Barceloně jsme zhlédli hlavní památky a lákadla města, jako Sagrada Família, Casa Millá, Casa Battló. Prošli jsme se po jedné z nejrušnějších ulic Barcelony Ramble a toulali se celé odpoledne gotickou čtvrtí. Někteří z nás část dne obětovali prohlídce jednoho z největších fotbalových stadionů světa – Camp Nou. Milovníci biologie mohli navštívit obrovské mořské akvárium. V podvečer jsme nabrali další síly odpočinkem na místních plážích. V úterý dopoledne jsme navštívili klášter v Monserratu, bohužel celý zahalený v mlze, a odpoledne jsme se do Barcelony vrátili, abychom se prošli po Gaudího parku Güell. Poslední den před odjezdem jsme strávili v malém přímořském městečku Santa Susana. Domů jsme se vrátili ve čtvrtek odpoledne unaveni, ale plni dojmů.Přečtěte si dojmy studentů.

galerie »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup