Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Aktuality

11. 02. 2021

Virtual European Youth Parliament 2021

V pondělí 15.2. a ve středu 17.2. se budou konat valná zasedání Virtuálního evropského mládežnického parlamentu (VEYP 2021). Tato zasedání budou vyvrcholením po osmitýdenní intenzivní práci šesti mezinárodních výborů se studentskými delegáty ze Zatlanky a našich partnerských gymnázií v Hamburgu a Davosu. Členové těchto výborů spolu pravidelně debatovali a sepisovali rezoluce zaměřené na problémy spojené se sociální a ekonomickou nerovností, inkluzí, populismem a udržitelnosti kvalitních vodních zásob. Již minulý týden delegáti diskutovali své rozpracované rezoluce s mezinárodními odborníky z praxe a s politiky. Více na stránkách VEYP 2021 (https://pragues.wixsite.com/veyp2021 )

 

24. 09. 2020

Debating Club

Ve středu 7.října v 15:00 se prvně setkají účastníci Debatního klubu v angličtině na Zatlance (Debating Club for Youth Parliaments at Zatlanka). Pokud byste také rádi procvičovali angličtinu v debatách o evropských a globálních tématech, je tento Debatní klub právě pro vás! Co tento dobrovolný seminář nabízí? Komunikaci v angličtině nejen s ostatními zúčastněnými studenty ze Zatlanky, ale i ze škol v Davosu a v Hamburgu. Součástí bude i spolupráce v přípravách na další evropské mládežnické parlamenty (např. PEPY 2021). Pokud máte zájem, přihlaste se nejpozději do 30.září přes tento odkaz: https://forms.gle/6w9qRB41DGJnaa2F6

 

12. 06. 2020

Pro budoucí první ročníky

Rozřazovací test do skupin anglického jazyka se bude konat online ve středu 24. 6. 2020, tzn. studenti se nedostaví na test do školy, ale budou pracovat z domova. Odkaz na test spolu s dalšími informacemi dostane student při odevzdání zápisového lístku v kanceláři školy. V případě ztráty kontaktujte Mgr. Alenu Podlešákovou na podlesakova@zatlanka.cz. 

 

07. 12. 2019

Přihlašte se na EEYP Hamburg 2020!

Erasmův evropský mládežnický parlament (Erasmian European Youth Parliament), zkráceně EEYP, je mezinárodní projekt vybraných evropských škol, který svým formátem simuluje evropský parlament. Nový ročník EEYP 2020 pořádá naše partnerská škola Gymnázium Grootmoor v Hamburgu 13.-18.2.2020. Této mezinárodní akce se zúčastní studenti z 8 evropských zemí. Oficiálním jazykem EEYP je angličtina, v níž studenti budou řešit konkrétní problémy týkající se globálních, celoevropských či regionálních témat, a obhajovat svá stanoviska v simulovaném zasedání evropského parlamentu. Více informací najdete na EEYP Hamburg. EEYP je unikátní zkušenost, kterou Zatlanka studentům nabízí. Jedná se o akci zvláště zajímavou pro studenty, kteří uvažují o studiu v zahraničí či kteří rádi debatují v angličtině a zajímají se o politiku. Máte-li zájem zúčastnit se, nezapomeňte podat on-line přihlášku do 17.12.

 

06. 12. 2019

Ohlédnutí se za studijní cestou v Polsku

V polovině září jsem měla příležitost vycestovat spolu s dalšími učiteli z různých středních a základních škol na týdenní studijní pobyt do Varšavy a Krakova pod záštitou Národního institutu pro další vzdělávání. Studijní cesta nás učitele měla seznámit s tématy globálního rozvojového vzdělávání (GRV) v polském školství na základním a středním stupni a na výuku Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals - SDGs). Chtěla bych moc poděkovat organizátorům Michaele Tužilové a Jiřímu Tillnerovi z Národního institutu pro další vzdělávání za tuto přínosnou a podnětnou zkušenost a za skvělou organizaci celého pobytu. Čtěte více

 

08. 10. 2019

PEPY 2019

Prague European Parliament for Youth 2019 (PEPY 2019) 16.-20.11.2019. Tento projekt je simulace Evropského parlamentu, kde studenti v angličtině řeší evropská a globální témata v mezinárodních komisích, sepisují rezoluce, které pak diskutují s odborníky a posléze obhajují v generálním shromáždění (General Assembly), což je vyvrcholením celé akce. Letos se PEPY zúčastní jak vybrané školy v české republice, tak i Švýcarská, Německá, Slovenská a snad i Polská škola. 16.-20. listopadu, přihlašte se zde do 10.10!!!: https://forms.gle/xGtnDj3ZYjR1RdYw7

 

21. 05. 2019

Discover the Teenagers: Agatha Etmanowicz

(11.června 2019) Zveme vás na workshop Akademie IDU (Institut umění - divadelní ústav) do role aktivního publika, kde se setkáte a budete mít příležitost komunikovat s různými představiteli kulturních organizací (tj. produkční, ředitelé a kulturní manažeři), kteří si na Vás vyzkouší principy práce s publikem. Vy budete mít příležitost se nejen setkat s různými důležitými představiteli naší kultury, od kterých se dozvíte různé zajímavosti, ale budete mít možnost tyto představitele i ovlivnit, neboť se budou učit pracovat s vašimi názory. Workshop bude veden v angličtině a bude probíhat od 8:00 do 17:00. Účastnící se studenti dostanou odměnu Kč 500,-. Účast na akci je povolena za předpokladu, že studenti budou uvolněni vyučujícími (tj. je třeba se předem domluvit o uvolnění a případné náhradě zmeškané výuky). Vybraní účastníci budou informováni emailem o podrobnostech účasti týden před akcí. Celkově je k dispozici jen 10 míst, proto neváhejte a pokud máte zájem, přihlašte se nejpozději do 26.5. přes tento odkaz: https://forms.gle/BmmwSo5K4b69uXwG7

 

10. 04. 2019

PEPY 2019 (15.-19.11)

Protože naše škola uvažuje o hostování nového mezinárodního mládežnického parlamentu (Prague European Parliament for Youth - PEPY 2019) v listopadu 2019, potřebujeme zjistit již teď potencionální zájem uchazečů z řad Zatlanky. Pokud máte zájem, přihlašte se předběžně přes on-line přihlášku do konce dubna.

 

04. 11. 2018

EEYP Prague 2018

Ve dnech 2.-7.11. probíhá na naší škole již 11. ročník simulace Evropského parlamentu - Erasmův Evropský parlament mládeže (EEYP). Více než stovka studentů z 8 různých evropských států - Nizozemí, Německa, Švýcarska, Irska, Rumunska, Velké Británie, Slovenska, ale i z Katalánska - se sejde, aby probrala různé problémy, se kterými se potýká v nynější době Evropa, a aby navrhla možná řešení. Své rezoluce budou prezentovat na valném shromáždění, tzv. General Assembly, které proběhne ve Velkém sále Nové radnice. Naše gymnázium má tu čest pořádat EEYP již podruhé. Je nutno zmínit, že uspořádání této mimořádné akce stálo studenty i učitele mnoho času a úsilí, které však budou výbornou investicí do budoucnosti a osobního rozvoje všech zúčastněných. Projekt finančně podpořilo hlavní město Praha a Městská část Praha 5. Záštitu nad projektem převzala radní pro školství HMP paní Irena Ropková a starosta MČ Praha 5 Pavel Richter. Děkujeme!

 

11. 09. 2018

EEYP Prague 2018

2.-7.11 bude Zatlanka hostovat mezinárodní projekt Evropský mládežnický parlament Erasmus - EEYP Prague 2018. Pokud rádi debatujete v angličtině o různých aktuálních tématech, či byste se raději zúčastnili tohoto projektu jako novináři či organizátoři, neváhejte se přihlásit přes následující odkaz nejpozději do 20.9. (https://goo.gl/forms/AndVQwIGZHYd0KiB2)

 

26. 01. 2018

Prague European Parliament for Youth (PEPY)

Pokud si chcete procvičit debatování v angličtině a zajímají vás současná témata z politiky a ekonomie, či chcete poznat nové kamarády s podobnými zájmy, nezapomeňte se přihlásit do meziškolského a mezinárodního projektu PEPY, t.j. Pražského evropského parlamentu pro mládež, který se uskuteční již 24.-28. února. V projektu je místo nejen pro debatéry, ale i novináře a organizátory. Příhlášku si podejte elektronicky přes tento odkaz nejpozději do 4.února!: https://goo.gl/forms/u1WLwZcQlpZRAHd43

 

07. 06. 2017

ZEYP : Meet the Boss

Tento týden probíhají setkání "Meet the Boss", při kterých delegáti Evropského mládežnického parlamentu na Zatlance, ZEYP, diskutují své rezoluce v angličtině s vysokoškolskými studenty v rolích expertů. Tyto rezoluce pak budou moci delegáti, členové ze čtyř různých komisí, lépe obhájit na simulaci Evropského parlamentu, která se koná v pondělí 12.6. od 10:45 v Evropském domě (Jungmannova 745/24). Zájemci, kteří by chtěli navštívit tuto diskuzi, nechť se přihlásí u svých vyučujících anglického jazyka nejpozději do pátku.

 

01. 06. 2017

EEYP Pitesti 2017

Erasmův Evropský mládežnický parlament (EEYP)je projekt pro nadšence, kteří se zajímají o současná politická a ekonomická témata v Evropě a také chtějí o těchto tématech debatovat v angličtině na mezinárodním poli. Příští mládežnický parlament se odehraje v rumunské Pitesti mezi 28. říjnem a 4. listopadem 2017 a bude hostit delegáty z deseti evropských středních škol. Pokud máte zájem, nezapomeňte si podat elektronickou přihlášku přes anglické webové stránky (pragues.wixsite.com/english) nejpozději do 5.září 2017!

EEYP Girona Reports »

 

03. 04. 2017

Competition in the English Language and Conversation

Congratulations to Lucie Poláková for gaining the first place in the Prague Round of the Competition in the English Language and Conversation, category IIIb. We are happy to have you all English enthusiasts at Zatlanka. Thank you.

 

01. 03. 2017

EEYP Girona 2017

Tento týden se delegace studentů Zatlanky vrátila z Evropského mládežnického parlamentu Erasmus (EEYP), který se konal v katalánském městě Girona, ve Španělsku. Studenti naší školu úspěšně reprezentovali v práci v komisích, debatách a závěrečném parlamentu, kde obhajovali své rezoluce na téma "From Local to Global." Studenti si přivezli cenné zážitky a zkušenosti, které budou také moci uplatnit v následující práci v Evroském mládežnickém parlamentu na Zatlance (ZEYP), jež bude zahájen tento měsíc.

galerie »

 

27. 01. 2017

Olympiáda v anglickém jazyce

Kategorie IIIa 1.místo: Štěpán Houdek 2.místo: Antonie Károly 3.místo: Pavel Pravec Kategorie IIIb 1.místo: Lucie Poláková 2.místo: Adam Buckley 3.místo: Lucie Nepovímová Gratulujeme vítězům v obou kategoriích a děkujeme všem, kteří se zúčastnili letošního kola soutěže v anglickém jazyce.

 

25. 01. 2017

Best in English

Naše gymnázium dosáhlo významného úspěchu v mezinárodní soutěži v anglickém jazyce Best in English. V rámci České republiky jsme obsadili krásné druhé místo a na mezinárodním poli jsme skončili šestí. Gratulujeme všem zúčastněným studentům a děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

05. 12. 2016

Nábor ZEYP

Tento a minulý týden probíhá v 1. a 2.ročnících nábor nových členů do Evropského mládežnického parlamentu na Zatlance (ZEYP). Máte-li zájem si prohlubovat vědomosti a zdokonalovat debatní dovednosti v angličtině, přihlašte se zde.

 

27. 11. 2016

EEYP Hamburg 2016

V úterý 22.11. se osmičlená česká delegace ze Zatlanky vrátila z Evropského mládežnického parlamentu Erasmus v Hamburgu, kde se studenti z 11 evropských středních škol zabývali otázkou bezpečnosti v Evropě. Simulující evropský parlament, Studenti tradičně několik dní diskutovali a sepisovali rezoluce ve výborech pro různá odvětví, jako jsou například Výbor pro vnější záležitosti (External Affairs) či Výbor pro lidská práva (Civil Rights). Své rezoluce nakonec studenti obhajovali a prověřovali v závěrečném shromáždění (General Assembly) v radničním zasedacím hamburgském sále.

galerie »

 

11. 09. 2016

Erasmian European Youth Parliament 2016: Hamburg

Erasmův evropský mládežnický parlament se tento podzim bude konat v Hamburgu ve dnech 17.-22. listopadu, přičemž hlavním tématem bude bezpečnost Evropy. Pokud máte zájem si rozvíjet své debatní dovednosti v angličtině a zkoumat politická a ekonomická témata na mezinárodním poli, nezapomeňte si podat včas přihlášku přes anglické webové stránky (pragues.wix.com/english). Poslední termín k podání přihlášky je již 25. září!!!

 

01. 09. 2016

Anglické oddělení na Zatlance odstartovalo vlastní webové stránky!

Koukněte se na nové webové stránky anglického oddělení!!! Zatím jsou ještě v plenkách, ale doufáme, že v tomto školním roce hodně vyrostou.

 

24. 06. 2016

Fotografie ze ZEYP 2016

Ve čtvrtek 23.6. se konal Evropský mládežnický parlament Zatlanky v Evropském domě. Studenti ve svých komisích obhajovali a diskutovali rezoluce tématicky se týkající stavu uprchlíků v Evropě, obnovy našeho školského systému a sociálního zabezpečení ohrožených skupin ve společnosti. Studenti odvedli obrovský kus práce a velmi vydařený výkon jak v přípravě rezolucí během celého pololetí, tak v debatování v angličtině, a organizaci celého průběhu projektu, za což je velice chválíme! Těšíme se na další podobné akce!!!

galerie »

 

20. 06. 2016

ZEYP 2016

Ve čtvrtek 23. 6. proběhne "General Assembly", tj závěrečné zasedání Zatlankovského mládežnického parlamentu. Zájemci se mohou zúčastnit, pokud předloží souhlas s uvolněním z výuky od svých vyučujících a odevzdají ho prof. Podlešákové. Vše proběhne v angličtině. Diváci budou též moci předložit dotazy prezentujícím komisím k jejich rezolucím v závěrečné otevřené debatě. Formulář k uvolnění z výuky si můžete vytisknout na této adrese: https://drive.google.com/file/d/0B2hghX5dLWbzZk1Zc0trVHhLWVU/view?usp=sharing

 

18. 04. 2016

Seminář tvůrčího psaní

V pátek 15.4. se skupina 16 studentů zúčastnila semináře tvůrčího psaní na Metropolitní univerzitě v Praze. Studenti se v různých komunikativních a tvůrčích aktivitách zabývali tématy objektivnosti a politické korektnosti v médiích. Měli také snadnou příležitost se seznámit s prostředím, studijním programem a některými vyučujícími vysoké školy.

 

18. 03. 2016

Zatlanka European Youth Parliament 2016 (ZEYP 2016)

Tento týden ještě probíhá nábor do Evropského mládežnického parlamentu na Zatlance! Pokud si chcete procvičit debatování v angličtině a zvýšit vaší šanci se zůčastnit příštích zahraničních parlamentů, můžete se přihlásit přes tento odkaz: http://goo.gl/forms/cFCe5xvg4W Deadline pro přihlášení je již ve středu 23. 3.!

 

15. 03. 2016

Zatlanka European Youth Parliament 2016 (ZEYP 2016)

Tento týden ještě probíhá nábor do Evropského mládežnického parlamentu na Zatlance! Pokud si chcete procvičit debatování v angličtině a zvýšit vaší šanci se zůčastnit příštích zahraničních parlamentů, můžete se přihlásit přes tento odkaz: http://goo.gl/forms/cFCe5xvg4W Deadline pro přihlášení je již ve středu 23. 3.!

galerie »

 

27. 02. 2016

EEYP Rotterdam 2016

Fotky našich studentů z Evropského mládežnického parlamentu v Rotterdamu (Erasmian European Youth Parliament).

galerie »

 

15. 02. 2016

Zatlanka European Yout Parliament (Evropský mládežnický parlament na Zatlance)

Minulý týden proběhl nábor do letošního Evropského mládežnického parlamentu na Zatlance! Zde je odkaz na elektronickou přihlášku: http://goo.gl/forms/cFCe5xvg4W

 

15. 02. 2016

EEYP Rotterdam 2016

V těchto dnech delegace studentů reprezentuje naši školu v Rotterdamu na Erasmově Evropském mládežnickém parlamentu, kde v angličtině procvičují své debatní dovednosti. Tématem letošního únorového parlamentu jsou Bohatí a chudí (The Rich and the Poor). Zde je první fotografie ze zahajovacího dne, kdy studenti ráno opouští loď, kde jsou ubytováni.

 

23. 11. 2015

EEYP Rotterdam 2016

V týdnu od 14. - 20. února 2016 se bude v Rotterdamu opět konat Erasmův evropský parlament mládeže (Erasmian European Youth Parliament), ke kterému jsme byli opět přizváni naší partnerskou školou z Rotterdamu - Gymnáziem Erasmus. Téma nového parlamentu bude ¨Chudí a bohatí¨ (the Rich and the Poor). Pokud máte zájem si procvičit debatní dovednosti v angličtině, prohloubit si své znalosti v ekonomii a sociálních vědách a seznámit se s mezinárodními studenty z 10 evropských škol, vyplňte on-line přihlášku do konce měsíce na této adrese: http://goo.gl/forms/qifLHo1tgF

 

21. 10. 2015

Halloween na Zatlance

V pondělí 26. října pořádá anglická sekce oslavu svátku Halloween na Zatlance. Těšíme se na nejlepší masky!!

 

18. 06. 2015

Evropský mládežnický parlament na Zatlance již v pátek!

V pátek 19.6. od 13:00-17:00 bude probíhat v Evropském domě v Jungmanově ulici generální zasedání evropského mládežnického parlamentu (Zatlanka European Youth Parliament 2015). Přijďte podpořit své spolužáky v argumentování a veřejném projevu v angličtině!

 

07. 04. 2015

EEYP Davos 2015

V únoru skupina studentů ze Zatlanky úspěšně reprezentovala naší školu na Evropském mládežnickém parlamentu Erasmus ve švýcarském Davosu (Erasmian European Youth Parliament - Davos 2015). Letošní projekt nesl společné téma Zdraví (Health), jemuž se delegáti ve výborech s mezinárodní účastí věnovali jak v parlamentních diskuzích tak i na několika mimoškolních akcích. Studenti také poznali zblízka prestižní švýcarskou internátní školu v Davosu a památky v Zurichu.

galerie »

 

24. 03. 2015

Účast Zatlanky na PORGMUNu

Tento víkend (19.3.-22.3.) studenti z 1.F, 1.G, 2.C a 2.D úspěšně reprezentovali naší školu na modelové konferenci Organizace spojených národů (Model United Nations), kde jako delegáti reprezentovali Jihoafrickou republiku. Konference probíhala na gymnáziu PORG a v Ústavu akademie věd a účastnily se jí různé střední školy ze sedmi zemí Evropy a z Libanonu, jejíž delegáti zastupovali různé státy světa. Naši "jihoafričtí" delegáti si procvičili nejen debatní a prezentační dovednosti v angličtině, ale užili si také prý spoustu zábavy během vlastních debat či při akcích konaných na různých místech v Praze ve večerních hodinách. Jedna z dalších zajímavostí bylo zpívání karaoke či předvádění tance při pozdním příchodu do debatních konferencí během dne, což by podle slov studentů stálo za úvahu zavézt i do hodin výuky.

galerie »

 

19. 03. 2015

Nábor do Evropského mládežnického parlamentu na Zatlance (ZEYP)

Tento týden probíhají v prvních ročnících náborové prezentace Evropského mládežnického parlamentu na Zatlance (Zatlanka European Youth Parlament 2015), který bude probíhat v následujících měsících. Valné shromáždění pak vyvrcholí v Evropskám domě v měsíci květnu. Delegáti budou diskutovat témata zaměřená na zdraví, vzdělání, sociální a zahraniční politiku a ekonomii. Projekt je otevřen všem zájemcům, kteří si chtějí zlepšit komunikační dovednosti v angličtině a všeobecné znalosti. Přihláška je na webové adrese: https://docs.google.com/forms/d/1JjFDQt-x_1uPvcfC67v3mfBxhI-j44rUitSQWc_zCc4/viewform?c=0&w=1

 

10. 02. 2015

PORGMUN 19.3.-22.3.

Organizátoři modelové konference OSN PORGMUN i letos oslovili naší školu s nabídkou účasti našich studentů v této konferenci. Konference se bude konat od 19.3.-22.3.v prostorách gymnázia PORG a v dalších zasedacích sálech města Prahy. Pokud máte dobrou angličtinu (minimálně B2), chtěli byste se procvičit v debatování mezinárodních politických otázek v angličtině a seznámit se s jinými středoškolskými studenty z ostatních evropských zemí, je toto skvělá příležitost. Program je velice nabitý, ale zkušenost z konference bude velice užitečná. Pro více informací navštivte stránky: http://www.porgmun.cz/ Pokud máte zájem, napište vyučující Aleně Podlešákové (alenpodles@gmail.com) a uveďte své jméno, třídu a jméno svého vyučujícího na angličtinu, a to již do 15. února!! Účastnický poplatek za konferenci je 550,-, což zahrnuje i občerstvení v době konference.

 

03. 12. 2014

EEYP Davos: 21. - 27. 2. 2015

Euforie z Evropského mládežnického parlamentu v Praze pořádané Zatlankou pomalu odeznívá a nastává čas se začít připravovat na příští Erasmův evropský mládežnický parlament, který se bude konat ve švýcarském Davosu 21.-27. února 2015. Společné téma pro EEYP Davos 2015 bude zdraví, které se bude diskutovat z různých úhlů např. z pohledu ekologického, ekonomického či právního. Jelikož bude celkem šest výborů, bylo naší škole nabídnuto vyslat šest reprezentujících delegátů. Pokud máte zájem, přihlašte se do 15. prosince do konkurzu vyplněním elektronické přihlášky.

přihláška »

 

24. 11. 2014

EEYP Prague 2014: Erasmův mládežnický parlament v Praze na Zatlance!

Nový Erasmův mládežnický parlament pod patronací organizátorů z Erasmovo gymnázia v Rotterdamu se konal v listopadu 7.-12.11. 2014 v Praze. Tentokráte ho však zorganizovali především studenti z našeho gymnázia s pomocí učitelů a paní ředitelky. Této pro naší školu výjimečné události se zúčastnilo kolem 100 studentů 10 gymnázií z Německa, Švýcarska, Rumunska, Velké Británie, Belgie, Itálie, Španělska, Slovenska, Nizozemí a Česka. Delegáti studentů reprezentující své školy, města a evropské kultury se setkali, aby zkoumali a diskutovali o současných žhavých tématech a poté vypracovali a obhájili rezoluce v simulovaném evropském parlamentu, který byl uspořádán v jednacím sále Senátu České republiky. Než své rezoluce studenti dokončili, měli je také možnost prodiskutovat s důležitými představiteli české politické, odborné a obchodní sféry, kteří byli pozváni na naše gymnázium na akci „Meet the Boss“ (zúčastnění odborníci byli např. PhDr Jakub Klepal, PaeDr Hynek Kmoníček, Doc. Ing. Josef Zieleniec, CSc, Mgr. Vladimír Rohel, Ing. Pavel Potužák, Doc. RNDr. Martin Palouš, Ph. D, PhDr Miroslava Kopicová, Dr. Ing. Jaromír Drábek, Ing Ludek Sosna, Ph.D, a Ing. Jan Jenicek). Podle zaznamenaných ohlasů, toto setkání bylo velkým obohacením jak pro zúčastněné mladé evropské delegáty, tak pro pozvané české odborníky, kteří měli možnost dostat zpětnou vazbu na současná témata z ekonomie a politiky od mladé evropské generace. Více informací čtěte na stránkách EEYP Prague 2014: http://pragues.wix.com/eeypprague

galerie »

 

12. 05. 2014

PORG MUN

Ve dnech 8.-11.5. studenti z 1.B úspěšně participovali na mezinárodní studentské konferenci modelu UN - Organizace spojených národů (Model United Nations) pořádané gymnáziem PORG. Pracovalo se v mezinárodních komisích, v nichž studenti zkoumali, formulovali a obhajovali v angličtině politické postoje založené na skutečných politických stanoviscích země, kterou reprezentovali - v našem případě republiky Konga. Čtyři dny intenzivního debatování a přemýšlení v angličtině bylo pro všechny zúčastněné velmi přínosné. Velkým přínosem byly i úvodní přednášky politika Aleše Michaleviče z Běloruska a českého ekonoma Tomáše Sedláčka. Studenti také získali nové přátele z různých evropských zemí a nezapomenutelné zážitky.

galerie »

 

09. 04. 2014

Studenti zdraví z výletu

Krásný pozdrav z Anglie posílají spolužáci. Stojíme před katedrálou v Exeteru a tentokrát si užíváme i pěkného počasí.

 

31. 03. 2014

Anglické divadelní představení

Ve středu 2. dubna od 9 hodin studenti 1.A, 1.B, 1.C, 2.V a 2.Z navštíví anglické divadelní představení Peter Pan v Salesiánském divadle v Kobylisích. Sraz studentů je v 8:45 před divadlem. Třídy 1.D, 2.U a 3.S shlédnou toto představení ve čtvrtek 3. dubna od 11:30 hod. Sraz studentů je v 11:15 před divadlem. Těšíme se na příjemný kulturní zážitek.

 

14. 03. 2014

Let’s Celebrate St Patrick’s Day!

Join us on Monday 17th March by wearing something green. Your English teachers.

 

21. 02. 2014

EEYP Rotterdam 2014

Tak jako každý rok, i tentokrát skupina deseti studentů ze Zatlanky úspěšně reprezentovala naší školu na Evropském mládežnickém parlamentu Erasmus v Rotterdamu (Erasmian European Youth Parliament) ve dnech 8.-15.2. Letošní projekt nesl společné téma Inovace (Innovation). Během jednoho týdne se delegáti v osmi komisích s mezinárodní účastí cvičili ve vyhledávání informací, analyzování specifických problémů a hledání možných řešení spojených s rozvojem evropských měst. Tato řešení delegáti formulovali ve svých rezolucích a po konzultaci s odborníky tyto rezoluce obhajovali (či napadali) na závěrečném shromáždění v mládežnickém parlamentu.

galerie »

 

20. 12. 2013

Evropský mládežnický parlament na Zatlance - ZEYP 2013

Ve čtvrtek 19. prosince zorganizovali studenti Debatního klubu na Zatlance Evropský mládežnický parlament podle modelu Erasmian European Youth Parliament (EEYP), tentokrát v Evropském domě. Delegáti ve třech komisích debatovali o současných tématech týkajících se státní pomoci menšinám, zapojení ČR do Eurozóny a potírání drog u mladistvých. Jednotlivé komise se snažili přesvědčit své oponenty o správnosti svých rezolucí (viz. příloha), které byly po debatě odhlasovány parlamentem. ZEYP 2013 byl výbornou přípravou na budoucí evropské mládežnické parlamenty s mezinárodní účastí. http://zeyp-times.blogspot.cz/

galerie »

 

14. 11. 2013

EEYP Girona 2013

Ve dnech od 7. 11. do 10. 11. skupina našich studentů opět úspěšně reprezentovala Zatlanku na prestižním Erasmově Evropském mládežnickém parlamentu EEYP 2013, tentokrát ve španělské Gironě. Stejně jako v předešlých letech se studenti vrátili s mnoha nezapomenutelnými zážitky, novými poznatky, ale i plány dále rozvíjet debatní dovednosti pro Evropský mládežnický parlament na Zatlance.

galerie »

 

25. 06. 2013

Fotografie ze ZEYP

13. května 2013 členové debatního klubu v angličtině zorganizovali projekt s názvem Zatlanka European Youth Parliament (Evropský mládežnický parlament na Zatlance), který kopíroval formát Evropského mládežníckého parlamentu Erasmus v Rotterdamu (EEYP - Erasmian European Youth Parliament). Tématem bylo zlepšení studijních podmínek ve škole a vzdělání. Další projekt je naplánován na první pololetí školního roku 2013/14.

galerie »

 

27. 03. 2013

EEYP 2013 v Rotterdamu - fotografie a videa

V týdnu od 17.2. do 24.2. skupina našich deseti studentů opět s úspěchem reprezentovala Zatlanku na prestižním Erasmově Evropském parlamentu EEYP 2013 v Rotterdamu. Nadšení studenti se vrátili s mnoha nezapomenutelnými zážitky, novými poznatky ale i plány dále rozvíjet debatní dovednosti na naší škole.

foto a videogalerie »

 

07. 03. 2013

EEYP 2013 Rotterdam

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos, a to právě v tomto týdnu, reprezentuje ČR skupina deseti studentů Zatlanky na prestižním Erasmově Evropském parlamentu EEYP 2013 v Rotterdamu. Přejeme hodně úspěchů.

 

01. 03. 2013

Londýnské Národní divadlo ŽIVĚ v Praze!!

Po několika úspěšných sezonách stále pokračuje projekt NT Live (National Theatre Live) - přímé přenosy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla. Celková délka přenosů bývá okolo 3 hodin včetně přestávek. Samotnému divadelnímu představení vždy předchází úvodní slovo v podání známé zahraniční herecké/tvůrčí osobnosti, která divákům představí vznik a přípravy dané inscenace. Přenosy her jsou uváděny v originálním anglickém jazyce s českými/anglickými titulky. Představení jsou přenášena živě, v HD kvalitě, pomocí satelitu přímo z budovy Národního divadla na londýnském South Bank do kulturních zařízení po celé Velké Británii a Evropě. Více informací na: http://www.kinoaero.cz/cz/cykly-festivaly/102/NTLive-Londynske-Narodni-divadlo-Zive/

 

31. 01. 2013

Školní kolo olympiády v angličtině

Ve dnech 14. a 15. ledna se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Vítězkou se stala Liberta Dergamová z 1.X, druhé místo získal Robin Hendrych z 1.V a třetí místo obsadila Lucie Jiránková z 3.M. Blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme.

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup