Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Statistika příjímacího řízení na školní rok 2020/21

Ke dni 24.2.2020 bylo přijato:

109 přihlášek Objevovat a rozvíjet
19 přihlášek ALT

Údaje průběžně aktualizujeme.


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The GLOBE Program

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Biologie

Výuka pokrývá tematicky celou oblast biologie. Při výuce využíváme moderní technické prostředky a snažíme se hledat těžiště práce v práci studentů.

Součástí výuky je i botanicko - ekologický kurz v prvním ročníku, který se každoročně koná v blízkosti Varvažova na břehu řeky Skalice. Náplní kursu je zejména terénní práce, praktické poznávaní a pozorování rostlin i živočichů v jejich přirozeném prostředí, neboť tu teprve „spatříme každé, i to nejmenší místečko Země, každý mech, každou kapku vody oživeny náležitou květenou a zvířenou. Tu teprve příroda jest celá, tu teprv jedno sahá v druhé, jedno jest docílením druhého, jedno jest živo pro sebe a pro všechny, i všichni pro jedno, tak, že zázračnému žití všehomíra není nikde konce“ (K. #Amerlink, 1. učebnice zoologie).

Zájemci o biologii mohou prohlubovat své znalosti v semináři.

září 2010

Pyreneje 2010

Ve dnech 2.-9. 9. 2010 proběhla na našem gymnáziu biologicko – geografická exkurze do Španělska a Andorry. Této akce se zúčastnilo přes 30 studentů ze všech ročníků. Po 25 hodinách cesty jsme v pátek ráno šťastně dorazili do Espotu, kde jsme byli ubytováni. Pátek a sobotu jsme věnovali poznávání nádherné přírody Pyrenejí. Počasí nám přálo a tak jsme si dostatečně užili hory, plesa, vodopády i horskou vegetaci. V neděli jsme si prohlédli hlavní město Andorry a večer přejeli do blízkosti Barcelony, kde jsme měli zajištěno ubytování. V Barceloně jsme zhlédli hlavní památky a lákadla města, jako Sagrada Família, Casa Millá, Casa Battló. Prošli jsme se po jedné z nejrušnějších ulic Barcelony Ramble a toulali se celé odpoledne gotickou čtvrtí. Někteří z nás část dne obětovali prohlídce jednoho z největších fotbalových stadionů světa – Camp Nou. Milovníci biologie mohli navštívit obrovské mořské akvárium. V podvečer jsme nabrali další síly odpočinkem na místních plážích. V úterý dopoledne jsme navštívili klášter v Monserratu, bohužel celý zahalený v mlze, a odpoledne jsme se do Barcelony vrátili, abychom se prošli po Gaudího parku Güell. Poslední den před odjezdem jsme strávili v malém přímořském městečku Santa Susana. Domů jsme se vrátili ve čtvrtek odpoledne unaveni, ale plni dojmů.Přečtěte si dojmy studentů.

galerie »

 

červen 2010

Věšín 2010

Ekologicko - biologický kurs prvních ročníků, který se konal rekreačním středisku Věšín nedaleko Rožmitálu pod Tremšínem. Náplní kurzu byla hlavně terénní práce, praktické poznávaní a pozorování rostlin i živočichů. Jak se studenti utkali s nepřízní počasí se můžete podívat ve fotogalerii.

galerie »

 

červen 2010

Projekt Vltava – Moldau

Studenti 1.H se v rámci projektu Německé školy v Praze zapojili do mapování Vltavy. Studenti odebírali a zkoumali vzorky vody, určovali živočichy. Kromě toho také určovali rychlost toku řeky a vyhodnocovali chemická a biologická kriteria. Projekt bude pokračovat i v dalších letech.

galerie »

 

duben 2010

Projekt Člověk a hranice

Projekt studentů 3B. Studenti si připravili výstupy k tématům Lidské tělo jako materiál, Lidské limity a Jak vyrovnávat handicapy. Měli možnost zasoutěžit si ve znalostech lidských orgánů a chorob a v četbě Braillova písma.

galerie »

 

leden 2010

Výuka první pomoci pod vedením mediků

galerie »

 

prosinec 2009

Výuka zoologie - kmen měkkýši

galerie »

 

září 2009

Nácvik první pomoci při poranění kostry

galerie »

 

duben 2009

Návštěva skleníku Fata morgana

galerie »

 

listopad 2008

Projekt 3C S odpadem to umíme

galerie »

 

listopad 2008

Z hodiny biologie - téma první pomoc při poraněních kostí

galerie »

 

listopad 2008

Návštěva zoologické zahrady - téma etologie zvířat

galerie »

 

listopad 2008

Z našich hodin biologie

galerie »

 

duben 2008

Voda, co nás drží nad vodou

Třídy 1.A a 1.B se zúčastnily výukového programu, který připravilo sdružení Tereza v rámci programu Tři kroky k aktivnímu vyučování

galerie »

 

duben 2008

Botanická exkurze do skleníku Fata Morgana

galerie »

 

listopad 2006

Seminář z biologie

Seminář na téma My a cholesterol a Naše kosti

galerie »

 

21.02.2007

Jak poskytnout první pomoc

Studenti 2. lékařské fakulty učili naše studenty základům resuscitace.

galerie »

 

březen 2007

Voda, co nás drží nad vodou

Výukový program připravený sdružením Tereza v rámci projektu Tři kroky k aktivnímu vyučování

galerie »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup