Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Z naší výuky

29. dubna 2010

Studenti 2.C se zúčastnili diskusního fóra na Úřadu vlády

Studenti 2.C se zúčastnili diskuse, kterou uspořádal Michael Kocáb k příležitosti  Evropského dne solidarity mezi generacemi. Téma bylo uvedeno citátem z facebooku

galerie »

 

listopad 2009

1.E a projekt Dialog

Ve třídě 1.E proběhl projekt Dialog. Studenti představovali v hodinách komunikace a slohu zajímavé a výrazné osobnosti naší školy (včetně pedagogů). Oslovovali především ty, se kterými by se chtěli seznámit a dosud neměli odvahu. Informace a fotografický záznam ze setkání výtvarně zpracovali na formáty A3.

galerie »

 

galerie »

 

7. dubna 2010

Shakespearovy Sonety na Zatlance

Překladatel Martin Hilský a hudební skladatel Daniel Dobiáš navštívili Zatlanku s pořadem Tak trochu sváteční shakespearovská pošta. „Smyslem tohoto projektu je prezentovat Shakespearovy Sonety jako živou a zcela současnou poezii, jako básně, v nichž člověk mluví k člověku, jako intimní dialogy či básnickou korespondenci (odtud i jeho název ). Spočívá v setkání básnického slova a hudby. Součástí projektu je doprovodný komentář Martina Hilského, jehož smyslem je zajímavou formou přiblížit divákům Sonety v kontextech anglické a evropské renesance. Daniel Dobiáš je autorem hudby a sám zhudebněné Sonety zpívá a prezentuje Sonety jako výrazové šansony.“

galerie »

 

únor 2010

Hlasová dílna pro studenty 1.F ve studiu Českého rozhlasu

Studenti 1.F absolvovali ve studiu Českého rozhlasu dílnu zaměřenou na práci s hlasem. Program pro ně připravili redaktor rozhlasové stanice Vltava Pavel Ryjáček a rozhlasový režisér Vlado Príkazský.

galerie »

 

Přijímací pohovor jako útvar administrativního stylu

Dvě skupiny studentů 2.C natočily v rámci výuky administrativního stylu instruktážní videa na téma přijímací pohovor do zaměstnání. Podle těchto krátkých filmů pak další studenti této třídy zkoušeli simulovat rozhovory, které by mohli vést v budoucnu s personalisty ve firmách, kde by se ucházeli o zaměstnání.

galerie »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup