Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The GLOBE Program

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Francouzský jazyk

 Cogito ergo sum.
Je pense, donc je suis.
Myslím, tedy jsem.
- René Descartes -

Proč se učím francouzštinu?

Francouzsky mluví 200 milionů lidí na 5 kontinentech. Francouzština je po angličtině druhým nejčastěji studovaným cizím jazykem. Mezi jazyky světa je na 9. místě. Frankofobie sdružuje 68 států a vlád.

Učím se francouzštinu, aby se mi lépe cestovalo. Francie je nejnavštěvovanější země světa. Ročně ji navštíví víc než 70 milionů lidí. Umím francouzsky natolik, abych porozuměl francouzské kultuře, mentalitě a francouzskému životnímu stylu. Mohu se vypravit i Švýcarska, Kanady, Monaka, na Seychely nebo do Afriky, protože s jejich obyvateli se domluvím.

Učím se francouzštinu, abych obstál lépe na trhu práce. Znalost francouzštiny mi umožní pracovat v francouzských firmách – ve Francii i mimo ni, nebo ve frankofonních oblastech. Francie je na 5. místě v žebříčku světového obchodu a na 3. v oblasti zahraničních investic.

Učím se francouzštinu, abych porozuměl velkým dílům francouzské a frankofonní literatury, filmům, písním.
Francouzština je mateřštinou Victora Huga, Koliery, Edith Piaf, Jeana Paula Sartra, Catherine Deneuvové, Zinedina Zidana...

Učím se francouzštinu, abych mohl studovat na zahraniční univerzitě, nebo na některé z prestižních vysokých škol – ekonomických, technických,… v Evropě nebo mimo ni. Mohu získat stipendium na francouzské univerzitě a získat mezinárodně uznávaný diplom.

Francouzština je jedním z jednacích jazyků OSN, EU, UNESCO, NATO, MOV, mezinárodního červeného kříže... Francouzsky se mluví ve 3 hlavních  sídelních městech EU – Štrasburku, Bruselu a Lucemburku

Francouzština je okno otevřené do světa. Po angličtině a němčině je to třetí nejužívanější jazyk na internetu.  Francouzština je i jazykem mezinárodních mediálních kanálů – TV5, France 24, Radio France international (RFI)

Francouzština je jazykem lásky a espritu. Učit se francouzštinu přináší radost, protože je to krásný jazyk, melodický, výrazově bohatý. Je to zároveň jazyk umožňující racionální strukturování myšlenek a rozvoj kritického myšlení.


© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup