Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Geografie: Exkurze a projekty

září 2010

Pyreneje 2010

Ve dnech 2.-9. 9. 2010 proběhla na našem gymnáziu biologicko – geografická exkurze do Španělska a Andorry. Této akce se zúčastnilo přes 30 studentů ze všech ročníků. Po 25 hodinách cesty jsme v pátek ráno šťastně dorazili do Espotu, kde jsme byli ubytováni. Pátek a sobotu jsme věnovali poznávání nádherné přírody Pyrenejí. Počasí nám přálo a tak jsme si dostatečně užili hory, plesa, vodopády i horskou vegetaci. V neděli jsme si prohlédli hlavní město Andorry a večer přejeli do blízkosti Barcelony, kde jsme měli zajištěno ubytování. V Barceloně jsme zhlédli hlavní památky a lákadla města, jako Sagrada Família, Casa Millá, Casa Battló. Prošli jsme se po jedné z nejrušnějších ulic Barcelony Ramble a toulali se celé odpoledne gotickou čtvrtí. Někteří z nás část dne obětovali prohlídce jednoho z největších fotbalových stadionů světa – Camp Nou. Milovníci biologie mohli navštívit obrovské mořské akvárium. V podvečer jsme nabrali další síly odpočinkem na místních plážích. V úterý dopoledne jsme navštívili klášter v Monserratu, bohužel celý zahalený v mlze, a odpoledne jsme se do Barcelony vrátili, abychom se prošli po Gaudího parku Güell. Poslední den před odjezdem jsme strávili v malém přímořském městečku Santa Susana. Domů jsme se vrátili ve čtvrtek odpoledne unaveni, ale plni dojmů.Přečtěte si dojmy studentů.

galerie »

 

31. srpna - 5. září 2009

Zeměpisně-biologická exkurze Maďarsko

Výběrový zájezd pro studenty našeho gymnázia (zejména jeho druhých a třetích ročníků). Z reportáže čtyř účastnic této spanilé jízdy za našimi téměř sousedy vznikl text, který najdete v galerii.

galerie »

 

květen 2007

Exkurze 2. ročníků do Beskyd 2007

Ke shlédnutí jsou zde vybrané fotografie z celé akce, další fotodokumentace je například na stránkách profesora Aubrechta. Všechny účastníky akce upozorňuji na termín odevzdání pracovních listů - 22. června 2007.

galerie »

 

duben 2007

Historicko-geografická exkurze Kuks

Na začátku dubna jsme uspořádali historicko-geografickou exkurzi do východních Čech. Navštívili jsme zámek - respektive hospital - Kuks, který na přelomu 17. a 18. století nechal postavit hrabě František Antonín Špork. Počasí nám přálo a také průvodci po špitále nám zprostředkovali nevšední zážitek z této krásné barokní architektury. Dále jsme se zastavili v Hradci Králové a jen kratičce v Poděbradech. (lic)

galerie »

 

prosinec 2006

Projekt Afrika

Studenti semináře GRV s pomocí studentů seminářů zeměpisu uspořádali před Vánocemi projektový den na téma Afrika. Peníze, které jsme při akci získali (dobrovolné vstupné atd.), jsme věnovali nadaci Člověk v tísni. Přispěli jsme tak na výstavbu školy v Etiopii.

galerie »

 

říjen 2006

Historicko-geografická exkurze Červená Lhota

V říjnu jsme vyrazili na jih Čech. Cílem byl hlavně zámek Červená Lhota, kde jsme měli sjednanou prohlídku. Dále jsme se zastavlili v Jindřichově Hradci a alespoň na chvíli také v Táboře (tam jsme si prohlédli sklepy pod náměstím). (lic)

galerie »

 

duben 2007

Volby bez volby

Společně jsme navštívili výstavu na téma voleb v Bělorusku v roce 2006. Studenti Karlovy univerzity uspořádali akci, jejímž cílem je seznámit veřejnost s podmínkami v Bělorusku, a to nejen prostřednictvím fotografií, ale také promítáním filmů a debatou s hosty (uprchlíky, odborníky na danou problematiku).

galerie »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup