Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

CAMBRIDGE PARK PARTNER SCHOOL

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Aktuality

01. 12. 2017

Zatlankovský evropský parlament mládeže (ZEYP) letos v novém!

Bude probíhat od 18. do 21.12. 2017 během vyučování (1.-8. Vyučovací hodina), studenti budou uvolněni z výuky. Bude se debatovat o nejrůznějších aktuálních problémech (reforma školského systému, brexit, vojenská spolupráce v EU a mnoho dalších). Vyzkoušejte si fungování Evropského parlamentu na vlastní kůži a otestujte při tom svojí angličtinu i argumentační dovednosti! Podmínkou účasti je registrace do 13. 12. 2017 zde: https://goo.gl/SJsUZR Představení témat a jednotlivých komisí dostupné v registračním formuláři. V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se ZEYP nebo EEYP se neváhejte obrátit na Nikolu Málkovou (3.L) nebo Lucii Nepovímovou (4.F). Těšíme se na Vaší účast!

Formulář »

 

23. 02. 2017

Digital Learning Day 2017

Právě dnes jsme se zúčastnili projektu Digital Learning Day 2017, který v České republice organizuje Google EDU Group Česká republika: http://www.gegcr.cz/ Svou činnosti i výsledné projekty prezentovali studenti 2. ročníků online v přímém přenosu (prostřednictvím služby Hangout). Můžete se na nás podívat od 35. minuty

Záznam přímého přenostu »

 

19. 03. 2015

Jak jsme se učili, když jsme se neučili – Digital Learning Day 2015

Studenti prvních ročníků se zúčastnili projektu Digital Learning Day 2015. Zapojili jsme se tak do akce Týden otevřeného vzdělávání. Při hodinách informatiky vytvářeli studenti společné webové stránky s tématem Technika dříve a dnes - přenos a ukládání dat. Na práci se postupně podílelo 120 studentů. Stránky jsou dostupné zde: https://sites.google.com/site/moudrykloboukzezatlanky/ Svou práci pak prezentovali prostřednictvím online konference (Hangout), přenášené přímo na Youtube.

Přímý přenos - Zatlanka od 30. minuty »

 

19. 02. 2015

Studenti Zatlanky získali pohár v šachovém turnaji

Studenti naší školy se zúčastnili Přeboru škol v šachu, který je organizován v rámci projektu Šachy do škol. V rámci Prahy obsadili krásné třetí místo. Celý tým vedl Josef Krupička z 1.F. a v jeho týmu byli Ivana Homolková, Roman Bazhenov z 1.E, Přemysl Hrubý a Vojtěch Čistecký z 4.P a Peter Vaško z 1. F. Gratulujeme k úspěchu!

Šachy do škol »

 

27. 03. 2014

Úspěch ve fotografické soutěži PHOTOCONTEST

Studenti naší školy Jan Baběrad, Pavel Hřebejk a Tereza Tomášová se zúčastnili fotografické soutěže PHOTOCONTEST. Jejich práce byly z více než tisíce zaslaných fotografií vybrány odbornou porotou do finále a v současné době je můžete vidět na výstavě v Staroměstské radnici. Vítězům gratulujeme a všechny zveme na výstavu.

 

19. 05. 2013

Závěrečné práce 2012 - 2013

ŠVP gymnázia Na Zatlance má hlavní motto \"Objevovat a rozvíjet\". Jedním z nástrojů jak je naplňovat je i závěrečná práce, kterou studenti zpracovávají ve čtvrtém ročníku ročníků, v rámci výuky IKT. Každý si zvolí téma dle svého zájmu, vybere si vedoucího práce a poté se zvolenému tématu podrobně věnuje v průběhu celého školního roku. Ano, je to náročné pro studenty i vedoucí prací, ale výsledky za to stojí. Řada odevzdaných prací byla na vysoké odborné, jazykové i formální úrovni, mnozí studenti při přípravě práce navázali kontakty na vysokých školách a jiných odborných pracovištích, jiní našli cestu, jak se zapojit do práce dobrovolnických sdružení. A všichni jsme se mnoho naučili. Teď se těšíme, jaká témata si na nás pro příští rok vymyslí letošní třeťáci. Ta z letošní naleznete v příloze.

Témata ZP 2012-2013 »

 

14. 03. 2013

Digital Learning Day aneb Den s panem Googlem

Studenti prvních ročníku se v rámci výuky IKT zúčastnili 6.3. 2013 zajímavé akce Digital Learning Day. Inspirací českým učitelům byla mezinárodní verze, která proběhla přesně měsíc před tímto termínem, tj. 6. února (http://www.digitallearningday.org/). Žáci a studenti různých českých škol připravovali zajímavé projekty na téma Den s panem Googlem, které představili prostřednictvím videokonference pomocí Hangout On Air. Přímý přenos bylo možné sledovat na G+ stránce GEG ČR nebo na kanálu YouTube. Studenti gymnázia Na Zatlance vytvořili www stránky, na kterých jsou k vidění naše návrhy na příležitostná loga Google, ukázka naší práce s vyhledáváním spojení na mapách Google s automatizovaným vyhodnocování výsledků, tabulkovým editorem, několik dotazníků a celá řada zajímavostí o Google a jeho aplikacích. Důležité bylo i to, jak celý projekt vznikal: všichni studenti prvních ročníků pracovali postupně v malých týmech na společných www stránkách, postupně je krok za krokem vytvářeli, vzájemně sdíleli data i prostředky a navazovali na práci těch, kteří ji začali před nimi.


Těšíme se na DLD 2014.

Zatlanka Googlí - www stránky »

 

19. 06. 2012

Zatlankafilm 2012

Aula se naplnila tvůrci, profesory i diváky a festival příjemně začal nadlehčenou filmovou tvorbou z projektu Comenius třetích ročníků a animáčky ze seznamovacího kurzu prváků, které vznikly díky iniciativní paní profesorce Kitzbergerové. Poté jsme začali pouštět krátké filmy našich spolužáků a přátel. Díky Benjaminu Vojtovi jsme mohli vidět filmy Pravdomila Tomana (Villemovo ovoce, Jalovice a Šál). Autor se o filmovou tvorbu zajímá již déle a na jeho filmech je to znát. Vdechl na náš festival i trochu té prestiže. Také jsme zhlédli film Terezy Sieglové Depression, který mimo jiné získal i ocenění jinde. Poté nám svůj film a trailer k němu představili Oliver Beaujard s Petrem Macečkem. Zajatec nás pobavil, ale i inspiroval některé diváky pro jejich možnou budoucí filmovou tvorbu. Kluci ukázali, že všechno jde, když se chce. Oliver pak představil svůj film Suicide, kde si vyhrál s efekty a poukázal na uvažování nás mladých. Festival uzavřela spíše humorná videa Daniela Sonnleitnera (5 způsobů, jak netancovat), která vtipně glosují chování lidí. Myslím si, že diváci, tvůrci i profesoři se během celé akce cítili příjemně a bavili se po celou dobu. Atmosféra byla uvolněná, inspirující a každý měl pocit, že je rád, že přišel a viděl, co se dá, když se chce. Výsledková listina: Hlasování diváků: 1. Pět způsobů, jak netancovat, Daniel Sonnleitner; 2. Zajatec, Oliver Beaujard a Petr Maceček; 3. Šál, Pravdomil Toman. Hlasování poroty 1.- 2. Suicide, Oliver Beaujard; 1.- 2. Šál, Pravdomil Toman. Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným a těšíme se na další setkání. Děkujeme také paní profesorce Nině Novákové, která celou akci pečlivě připravila, ale nakonec se jí nemohla zúčastnit. Realizační tým (LK a MF a 1.T)

 

30. 03. 2012

IT dovednosti

V rámci týdne IT dovedností / a-Skills Week 2012 pořádá Dům zahraničních služeb http://www.dzs.cz/ ve spolupráci s MŠMT řadu akcí pro podporu informační gramotnosti. Studenti prvních ročníků Gymnázia na Zatlance testují své znalosti z oblasti informačních technologií pomocí testu http://www.itfitness.cz/. Tento test je přístupný široké veřejnosti, vyzkoušejte si i vy jestli jste IT FIT.

IT FITNESS »

 

24. 02. 2012

I na Zatlance probíhá STUDENTSKÁ AKADEMIE

Šest různých uměleckých akademií pro středoškoláky - každý týden v Praze. Přijít může každý nezávazně, vstup je zdarma! Podívejte se co vás nejvíc zajímá: Hudební Akademie v Music City Filmová Akademie na Gymnáziu Na Vítězné Pláni Fotografická Akademie Na Gymnáziu Na Zatlance Design & Art Akademie v Museu Kampa Dramatická a Literární akademie v NoDu DJ Akademie v Roxy

Studentská akademie »

 

20. 03. 2011

Projektový den Sovětský svaz trochu jinak aneb 20 let od rozpadu impéria

Na Zatlance proběhl projektový den, prohlédněte si galerii.

galerie »

 

20. 03. 2011

Projektový den Sovětský svaz trochu jinak aneb 20 let od rozpadu impéria

Na Zatlance proběhl projektový den, prohlédněte si galerii.

galerie »

 

11. 02. 2011

Den bezpečnějšího internetu

Den bezpečnějšího internetu: 8. února 2011 "Víc než hra, je to tvůj život!" V rámci hodin informatiky vytvářelo postupně několik skupin studentů www stránky, které by měly sloužit jako inspirativní projekt při vytváření informačních zdrojů pro menší děti na téma bezpečnosto internetu. Vzhledem k tomu, že téma bezpečnosti internetu jsme již podrobně probírali, pokusili se své znalosti předat dál. Studenti zvolili pohádkové téma známé pohádky O červené Karkulce.

Pozor Karkulko »

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup