Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

CAMBRIDGE PARK PARTNER SCHOOL

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Aktuality

02. 10. 2020

Evropský den jazyků na Zatlance

V posledním zářijovém týdnu jsme si při výuce druhých cizích jazyků už tradičně připomněli Evropský den jazyků. Ten má u nás každoročně jiný formát. Letos jsme zvolili tuto formu: ve 2. a 3. ročnících a některých 1. ročnících přibližovali svůj mateřský jazyk studenti jiné než české národnosti nebo studenti z bilingvních rodin. Ve výuce zazněla vietnamština, arabština, korejština, ruština, ukrajinština, maďarština, srbština, někde se němčináři učili základy španělštiny, jinde se španělštináři učili francouzsky a obráceně. Studenti se seznámili s principy fungování a zvláštnostmi daného jazyka a naučili se některá slovíčka nebo základní fráze. Zazněly písničky, proběhly prezentace, řízené dialogy, kahoot..….. Bylo zajímavé poslouchat, jak jazykově funguje bilingvní rodina nebo rodina s nečeskými kořeny, která v Čechách žije už druhou generaci. Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli!  Jazykáři

 

28. 03. 2018

Jazykově poznávací kurz v Berlíně

Koncem března proběhl týdenní jazykově-poznávací kurz v Berlíně. Studenti Zatlanky navštěvovali v dopoledních hodinách jazykovou výuku ve škole DID Berlin, odpoledne pak poznávali hlavní město Německa v jeho klasické i alternativnější podobě. Jazykovému rozvoji pomohla jistě nejen výuka, ale i ubytování v rodinách. Počasí nám bohužel pobyt nevylepšilo, ale jinak jsme byli všichni spokojení.

 

07. 03. 2018

Olympiáda v NJ

Tento týden proběhlo školní kolo olympiády v němčině. Na 3. místě skončila Catherine P. z 2.S, na 2. místě Julie B. z 2.T a vítězkou školního kola se stala Kristina H. z 2. T. Gratulujeme a děkujeme všem účastníkům za účast! Němčinářky

 

20. 01. 2017

Výsledky olympiády v němčině

Ve středu 18.1. proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Vítězkou se stala Caroline Vlčkovová z 3.H, druhé místo obsadila Ali Tran z 2.L a třetí místo Tereza Tlustá taktéž z 2.L. Gratulujeme a děkujeme všem deseti účastníkům za předvedené výkony :) ! Němčinářky

 

13. 12. 2016

Předvánoční zájezd do Passau - 16.12.2016

Předodjezdové informace: sraz v 6.15 Na Knížecí před budovou Akcent (výstup z metra prvním východem vpravo), odjezd v 6.30 h. Návrat mezi 21.-22. hodinou. Všichni přihlášení mají uzavřeno cestovní pojištění, vstupy se platit nebudou, kapesné si tedy vezměte jen pro vlastní potřebu. Nezapomeňte na platný cestovní doklad, pohodlnou obuv, deštník a teplé oblečení.

 

31. 10. 2016

Adventní zájezd do Pasova

Komise NJ pořádá dne 16.12. (pátek) jednodenní předvánoční zájezd do Pasova. Hlásit se mohou všichni studenti našeho gymnázia, tj. ne jen němčináři. Cena zájezdu je 690 Kč. Přihlášky si, prosím, vyzvedněte u prof. Kimlové a Foltové (sborovna).

 

19. 05. 2016

Koncert skupiny Tonbandgerät

Ve středu 18. 5. se v tělocvičně našeho gymnázia konal koncert německé skupiny Tonbandgerät. Pod záštitou Goethe Institutu a organizace Šprechtíme, odehrála tato skupina 4 hudebníků z Hamburku v České republice pouze 3 koncerty a je pocta pro naši školu, že jeden z nich se konal právě u nás! Věříme, že si studenti i někteří vyučující koncert užili! Němčináři

galerie »

 

15. 04. 2016

Studentský summit

Ve dnech 1. - 4. dubna 2016 proběhla v Praze závěrečná konference Studentského summitu. V simulovaných jednáních OSN a NATO se představila hned pětice našich studentů: Veronika Medková, Antonie Károly, Jan Hanousek (všichni z 1M), Kačka Brownová (3C) a Klára Waisserová (3D). Všem děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že pro ně byla tato akce zajímavou zkušeností.

 

15. 01. 2016

Olympiáda v němčině

Ve středu 13.ledna proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Zúčastnilo se 15 studentů z prvních, druhých a třetích ročníků a z jejich výkonů jsme měly velkou radost. Celou soutěž vyhrála Lenka Záhejská z 2H, na druhém místě skončila Tran Dien Anh z 1L a třetí místo obsadila Eliška Stránská z 1L. Lenka Záhejská bude reprezentovat naši školu v obvodním kole. Držíme jí palce a děkujeme všem studentům za účast! Němčinářky.

 

10. 03. 2015

Poznávací zájezd do Švýcarska

Zveme všechny studenty našeho gymnázia na týdenní poznávací zájezd do Švýcarska, specielně do jižního kantonu Wallis. Odjíždíme v podvečer v sobotu 29.srpna a vracíme se v neděli 6.září brzy ráno. Cena zájezdu je 6930 Kč, v ceně je doprava, ubytování a stravování 3x denně. Bližší informace najdete na nástěnce vedle učebny 252, popřípadě u organizátorek zájezdu prof. Kettnerové a Kimlové. Přihlášky (ke stažení na webu vyučujících) spolu se zálohou 3000 Kč je možno odevzdávat během měsíce března. Těšíme se na společné cestovatelské zážitky!

 

10. 02. 2015

Úspěch v obvodním kole olympiády v němčině

Dne 4.2.2015 se uskutečnilo obvodní kolo olympiády v němčině. Naši školu reprezentovala vítězka školního kola Tereza Balková z III.Z a umístila se na velmi pěkném třetím místě! Gratulujeme Tereze a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy! Němčinářky

 

22. 01. 2015

Školní kolo olympiády v němčině

Koncem ledna proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Zúčastnilo se ho 10 studentů z 1. - 3. ročníku. Vítězkou se stala Tereza Balková z III.Z, na druhém místě skončil Roberto Lombino také z III.Z a třetí místo obsadily studentky z 1.H - Emma Hrbková a Veronika Zychová. Všem studentům děkujeme za předvedené výkony a Tereze Balkové držíme palce v obvodním kole. Němčinářky

 

12. 12. 2014

Jazykově poznávací týden v Berlíně

V prvním prosincovém týdnu se 22 studentů naší školy zúčastnilo jazykově-poznávacího pobytu v Berlíně. Dopoledne probíhala výuka v jazykové škole DiD-Institut, odpoledne se studenti seznamovali s památkami, historií a současností Berlína a následně pracovali na zadaném projektu. Jazykovým přínosem bylo jistě i ubytování v rodinách. Celý pobyt se i přes počáteční velmi chladné počasí VYDAŘIL !

 

23. 09. 2014

Evropský den jazyků

V pátek 26.9. si již tradičně připomeneme Evropský den jazyků. V tomto roce ho oslavíme kulinářskou akcí, kdy budete mít možnost ochutnat gastronomické lahůdky zemí, jejichž jazyky se na našem gymnáziu vyučují. Na přípravě specialit se podílí cca 100 studentů naší školy. Ake proběhne ve 3. patře 5., 6. a 7. vyučovací hodinu. Sledujte, prosím, "nástěnku" v Bakalářích, kde najdete bližší organizační pokyny.

 

07. 02. 2014

Olympiáda v němčině

Koncem ledna proběhlo na našem gymnáziu školní kolo olympiády v němčině. Letos se ho účastnili pouze studenti 1. a 2. ročníků. Vítězem se stal Roberto Lombino ze třídy 2.Z. Roberto postupuje do obvodního kola. Držíme mu palce a ostatním zúčastněným studentům děkujeme za účast! Vyučující NJ

 

16. 12. 2013

Zájezd do Drážďan

V prosinci navštívila třída 2Z Drážďany. i přes velmi náročné povětrnostní podmínky jsme absolvovali prohlídku města, při které jsme v němčině prezentovali jednotlivé drážďanské památky. Během poledního rozchodu jsme se více či méně úspěšně pokoušeli o rozhovory s obyvateli Drážďan. Odpoledne jsme strávili v interaktivním Hygienemuseum a podvečer na kouzelném vánočním Striezelmarktu. Byl to prima den! Třída 2Z

 

30. 09. 2013

Zájezd do Vídně

Pojeďte s námi na jednodenní zájezd do Vídně. Bližší informace naleznete na nástěnce NJ vedle uč. 252 a u vyučujících NJ.

 

13. 05. 2013

Divadelní představení MEIN KAMPF

V pátek 17.5. se ve Švandově divadle uskuteční pro 1.-3. ročníky představení G. Taboriho MEIN KAMPF. Bližší informace naleznete na hlavní nástěnce.

 

12. 04. 2013

Seminář v Bad Marienbergu - Německo

Ve dnech 9/6 - 16/6 se uskuteční mezinárodní seminář THINK EUROPE v Bad Marienbergu. Jeho náplní jsou zajímavé diskuze, hry, výlety do okolí i exkurze na univerzitě ve Frankfurtu. Komunikačním jazykem je paralelně angličtina a němčina. Zájemci, bližší informace Vám poskytne prof. Niedobová.

 

18. 03. 2013

Představení ve Francouzském institutu

Dne 20.3. ve 20 h se třída 3L zúčastní představení Lutze Hübnera BLACK OUT ve Francouzském institutu. Divadlo se koná u příležitosti 50.výročí Elysejské smlouvy. Po představení proběhne diskuze s autorem L. Hübnerem a herci.

 

19. 02. 2013

Úspěch v obvodním kole NJ

Studentka naší školy Lucie Hamrlová z 3.J obsadila v obvodním kole olympiády v německém jazyce 2. místo v kategorii III.A. Gratulujeme!

 

08. 02. 2013

Úspěch v NJ

Studentka Michaela Prajerová z třídy 4H úspěšně složila zkoušku Zertifikat Deutsch na úrovni B1 s výborným prospěchem. Gratulujeme!

 

30. 01. 2013

Školní kolo olympiády v NJ

15. a 16. ledna proběhlo školní kolo olympiády v němčině. Vítězem kategorie III A se stala Lucie Hamrlová z 3J, v kateborii III B zvítězila Zuzka Nosková z 2P. Všem účastníkům děkujeme za předvedené výkony a vítězkám přejeme hodně úspěchů v obvodním a krajském kole. Vyučující NJ

 

01. 10. 2012

Mezinárodní den jazyků

Ve středu 26.9. jsme společně oslavili Den jazyků - scénkami, recitacemi, hudbou. Zazněla španělština, němčina, francouzština a ruština. Podívejte se například na klip k písničce Řekla mi, kterou natočili francouzštináři ze třídy 3.L - viz video na youtube.com. Fotografie z akce si můžete prohlédnout na n96e uvedeném odkazu.

galerie »

 

04. 05. 2012

Gratulace!

Gratulujeme dvěma studentům naší školy, kteří úspěšně vykonali mezinárodní zkoušky z němčiny na úrovni B1 a B2. Vyučující NJ

 

13. 01. 2012

Školní kolo olympiády v NJ

Ve středu 11.ledna proběhlo školní kolo olympiády v němčině. V kategorii III.A zvítězila a do obvodního kola postupuje Laura Ramadani z 2J, v kategorii III.B zvítězila a do krajského kola postupuje Zuzka Nosková z 1P. Vítězkám srdečně gratulujeme a držíme palce ve vyšších kolech soutěže!

 

13. 12. 2011

Jazykový kurz v Berlíně

Ve dnech 27.11. - 2.12. jsme se zúčastnili jazykového kurzu v Berlíně s velmi zajímavě nabitým odpoledním programem, který byl zaměřený na historii města a pád Berlínské zdi. Viděli jsme nejznámější berlínské památky a některé z nich jsme i navštívili. V dopoledních hodinách jsme chodili na výuku NJ do institutu DID - Deutsch in Deutschland. Po čtyřhodinové výuce jsme se hromadně vydávali poznávat zdejší kulturu a po skončení společného programu měl každý možnost poznávat Berlín individuálně. Večer jsme se plni zážitků vraceli zpět do našich hostitelských rodin. Po výborné večeři jsme v praxi využívali vše, co jsme se dopoledne naučili a hovořili jsme v němčině na různá témata. V závěru bychom chtěli poděkovat našim profesorkám za uskutečnění a skvělou organizaci zájezdu. Pokud to půjde, tak rozhodně neváháme a příště jedeme zas! Lucie Hamrlová Laura Ramadani 2.J. --------------------------------------------------------------------------------

 

04. 10. 2011

Jednodenní zájezd do Norimberka

Kabinet NJ pořádá v pátek 21. 10. 2011 zájezd do Norimberka. Program: návštěva Muzea norimberských procesů a Justičního paláce, procházka historickým centrem města (Kaiserburg, Frauenkirche, Rathausplatz ....), pro zájemce návštěva rodného domu Albrechta Dürera, v podvečer osobní volno. Cena zájezdu: 700,- Kč Odjezd: 6 h - Smíchovské nádraží příjezd: cca 22 h - tamtéž Přihlásit se a zároveň zaplatit můžete u prof. Niedobové a Kimlové (do 10. 10. 2011)

 

23. 09. 2011

Jazykový kurz v Berlíně

Ve dnech 27.11.-2.12.2011 se pro studenty němčiny uskuteční jazykový kurz v Berlíně. V dopoledních hodinách bude probíhat výuka v jazykové škole, odpoledne budou věnována poznávání zajímavostí Berlína. Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách. V ceně kurzu 8100,- Kč je zahrnuta doprava, karta MHD po dobu trvání kurzu, výuka a učební materiály, ubytování s plnou penzí, transfer do rodiny a pojištění. Záloha 4000,- Kč se vybírá do 3.10.2011, doplatek 4100,- Kč do 11.10.2011. Bližší informace u prof. Kimlové (sborovna)

 

23. 03. 2011

Dvoudenní zájezd do Norimberka

Pojeďte s námi 8.- 9. dubna do Norimberka! Program: návštěva nově otevřené výstavy norimberských procesů v Justičním paláci a prostor, kde se konaly přehlídky nacistické moci, prohlídka historického centra, norimberského hradu, dle domluvy návštěva Dopravního muzea, rodného domu Albrechta Dürera, muzea hraček atd. Po oba dny i volný čas na individuální seznámení se s městem, nákupy .... Cena 2150,- Kč, v ceně doprava, průvodce, pojištění, ubytování se snídaní, zákonné pojištění CK. Cena nezahrnuje vstupy. Bližší informace - nástěnka NJ vedle uč. 252 a u prof. Kimlové a Niedobové

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup