Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 15000 Praha 5 – www.zatlanka.cz

Přeskočit menu na obsah stránky, Prohlášení o přístupnosti


Návrat na titulní stránku


Erasmian European Youth Parliament in Prague

CAMBRIDGE PARK PARTNER SCHOOL

The Duke of Edinburgh's Award

The GLOBE Program

JA Czech

Comenius

Projekt Comenius na Zatlance


Aktuality

03. 04. 2017

Studentské projektové fórum Zatlanka 2017

V úterý 28. března 2017 proběhl na Zatlance již VII. ročník Studentského projektového fóra. Studenti Gymnázia ALTIS, Gymnázia Evolution, Karlínského gymnázia, Gymnázia Nad Štolou, Gymnázia Postupická, Gymnázia Jana Nerudy a domácího Gymnázia Na Zatlance představili 14 individuálních či skupinových prací a projektů. Ty stejně jako v minulých ročnících hodnotila doborná porota, ve které letos zasedli: ředitelka Radia 1 Lenka Wienerová, podnikatel Lumir Al-Dabagh, novinář Tomáš Feřtek (EDUin), vysokoškolští pedagogové Hana Havlůjová (PedF UK) a Ivan Rynda (FHS UK), pedagog Michal Kaderka (EDUin) a pánové Pavel Ryjáček s Janem Hronem (ÚSTR). Všem zúčastněným děkuje za jejich výkony organizátor akce Radek Aubrecht.

Fotky »

 

23. 03. 2017

Za úkolem na Ústavní soud

„Soudce musí mít hroší kůži,zvláště ten ústavní. Nesmí se nechat ovlivnit okolím.“ Ve středu 8. března jsem se ve 4,0h ráno vydala do Brna, abych splnila úkol na společensko-vědní seminář, který jsem si sama vybrala: udělat rozhovor s JUDr. Pavlem Rychetským, předsedou Ústavního soudu ČR, který v moravské metropoli sídlí. A skutečně se mi to povedlo a během hodinového dialogu jsem měla možnost se s "prvním soudcem země" pobavit o fungování klíčové soudní instituce. Emma Hrbková 3H/SVS

 

23. 03. 2017

Beseda o vysokých školách

Ve středu 22. března se na 50 studentů účastnilo na Zatlance besedy o přijímacím řízení a studiu na vybraných vysokých školách v ČR. Absolventky Zatlanky přišly současným studentům poreferovat o žurnalistice, politologii, historii, právu, uměleckém managmentu, ekonomii či studiu na Policejní akademii. Díky všem, kteří přišli

 

21. 02. 2017

Beseda o válce v Afghánistánu

O boji s terorismem, válce v Afghánistánu, taktice islamistů z Talibanu, tvrdém výcviku, psychice příslušníka speciálních jednotek a nesnadném návratu do běžného života nám studentům přišel povyprávět bývalý slovenský profesionální voják Norbert Rideg, který prošel misí v Iráku a především několika misemi NATO v Afghánistánu. Beseda proběhla v rámci společensko-vědního semináře, jehož účastníci zahrnuli hosta řadou dotazů. Natálie Bustová 3F/SVS3

 

02. 12. 2016

Učíme se o politice

V rámci hodin základů společenských věd vytvořila skupinka studentů „předvolební spot“. Kouknetě se i vy, co by se Zatlankou udělala „Strana zelených studentů“ z 3F.

Spot »

 

10. 06. 2016

Mistři, mistři ...

Gratulujeme našemu debatnímu týmu 3. ročníků, který ve středu 8. června vyhrál republikové kolo soutěže Studentská Agora (Cestou do Parlamentu). Po vítězství v dubnovém krajském kole se naši debatéři představili ve Valdštejnském paláci, sídle Senátu PČR a i zde si vedli skvěle. Nejdříve vyřadili gymnazisty z Opavy a Kutné Hory a ve finále pak po vyrovnaném boji porazili litoměřické gymnázium. Náš tým tak dosáhl jednoho z největších úspěchů v dějinách naší školy. Triumf týmu navíc stvrdil ještě Patrik Gabriško, který získal jednu z cen pro nejlepšího debatéra. A kdo jsou naši další mistři republiky? Charlota Hatschbachová, Nikola Derková, Bára Kučerová, Bára Šťastná, Kačka Brownová, Mikuláš Klenor, Petr Vondráček, Michal Novotný a Dan Král. Jménem Zatlanky gratulují Jan Čapek a Radek Aubrecht.

 

05. 05. 2016

Navštěvujeme politiky

Studenti 3.C a 3.D dostali v rámci výuky základů společenských věd za úkol domluvit si schůzku s vybraným politikem a udělat s ním rozhovor. I letos studenti nelenili a oslovili řadu předních osobností českého politického života a během následného setkání tak mohli alespoň trochu nahlédnout do práce politiků. A které politiky letos studenti „ulovili“? Např. ministry Bělobrádka, Mládka, Stropnického, Pelikána, Hermanna, ministryni Šlechtovou, europoslance Štětinu, exministra Schwarzenberga, expředsedkyni Poslanecké sněmovny PČR Němcovou či senátora Lásku.

 

05. 05. 2016

Beseda s personalistkou

Ve středu dne 4. května se studenti společensko-vědního semináře zúčastnili besedy s personalistkou firmy Siemens Šárkou Lažovou, absolventkou naší školy. A co bylo náplní semináře? Především praktické rady jak správně napsat životopis a motivační dopis a jak se dobře připravit na přijímací pohovor.

 

23. 04. 2016

Vyhráli jsme!

Gratulujeme našemu debatnímu týmu, který vyhrál dnes vyhrál krajské kolo tradiční debatní soutěže Studentská Agora – Cestou do Parlamentu. Po hladkém vítězství v základní skupině jsme v semifinále vyřadili obhájce loňského vítězství z Gymnázia Jižní Město a po čtvrté za posledních pět ročníků jsme postoupili do finále. V něm jsme po vyrovnaném a napínavém boji porazili tradičně silné Gymnázium Na Vítězné pláni, vítěze z roku 2014. Navázali jsme tak na tým Zatlanky, který v této soutěži zvítězil v roce 2011. Již nyní se těšíme na republikové finále, která nás čeká v červnu. Náš triumf navíc potvrdila i individuální cena pro jednoho ze tří nejlepších řečníků, kterou získal Mikuláš Klenor. Vedle nějse o náš velký debatní úspěch zasloužili ještě: Nikola Derková, Bára Kučerová, Kačka Brownová, Klára Waisserová, Charlota Hatschbachová, Daniel Král, Patrik Gabriško, Michal Novotný, Petr Vondráček a Bára Štastná.

 

23. 04. 2016

Studentské projektové fórum Zatlanka 2016

V úterý 12. dubna se uskutečnil již VII. ročník Studentského projektového fóra Zatlanka 2016, nesoutěžní meziškolní přehlídky studentských prací a projektů. Kvůli narůstajícímu zájmu byli účastnici premiérově rozděleni do dvou sekcí: humanitní a přírodovědně-technické. Celkem se představilo 15 studentských prací a projektů, které na místě hodnotila porota. V ní letos mj. zasedli pan Marek Švehla (zástupce šéfredaktora časopisu Respekt), Pavel Ryjáček (tiskový mluvčí ÚSTRu), Miroslav Hřebecký (EDUin), Hana Havlůjová (Pedagogická fakulta UK v Praze), Václav Tollar (FHS UK v Praze a ÚSTR), Jan Hron (ÚSTR) a Michaela Cvachová (Kancelář europoslankyně Šojdrové). Pomyslnou „cenu poroty“ si odnesla hned pětice studentských prací. Patří mezi ně dějiny TJ Sokol v rodné obci studenta ostravského gymnázia Daniela Žemly, pokusy se střelným prachem (Gymnázium Jana Nerudy Praha), život nevidomých (Gymnázium Jana Nerudy), téma syrských uprchlíků (Natálie Allohová, Gymnázium Na Zatlance) a fyzioterapie (Tereza Balková, Gymnázium Na Zatlance). Všem zúčastněným děkujeme.

 

19. 04. 2016

PORGMUN s naší účastí

Studentky 3.C Bára Tůmová a Kačka Brownová se ve dnech 7. – 10. dubna zúčastnily dalšího ročníku simulovaného jednání OSN s názvem PORGMUN, které pořádá gymnázium Nový PORG. Studentky si tak mohli vyzkoušet debatování v anglickém jazyce a své prezentační dovednosti a rozšířit svůj všeobecný přehled.

 

18. 04. 2016

HODINA ZSV S BOHUMILEM KARTOUSEM

Třída 2F absolvovala nevšední hodinu základů společesnkých věd. Pozvání Radka Aubrechta do ní přijal vysokoškolský pedagog, glosátor a kritik českého školství a člen občanského sdružení EDUin pan Bohumil Kartous, který se studenty analyzoval videoklip od hudební skupiny Pearl Jam.

 

16. 02. 2016

Beseda s Vladimírou Dvořákovou

Ve středu 10. února proběhla na naší škole beseda s přední českou politoložkou prof. PhDr. Vladimírou Dvořákovou, CSc.,, která je absolventkou našeho gymnázia. Vedoucí Katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze a předsedkyně Akreditační komise ČR pro vysoké školy debatovala se studenty o migrační krizi, EU, amerických prezidentských volbách, Ústavě ČR a řadě dalších aktuálních témat.

 

08. 02. 2016

Studentky Zatlanky na EYP

V pondělí 25. ledna 2016 se čtveřice studentek naší školy zúčastnila regionálního předkola Evropského parlamentu mládeže (EYP). V budově Magistrátu hlavního města Prahy si Emma Hrbková, Klára Waisserová, Katka Brownová a Bára Tůmová vyzkoušely debatování v anglickém jazyce a porovnaly své argumentační dovednosti s jinými studenty.

 

02. 02. 2016

Ministryně Karla Šlechtová na hodině ZSV

V pondělí 1. února se třída 3D dočkala zajímavého překvapení: během hodiny ZSV se otevřely dveře učebny a do třídy vstoupila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, které se rozhodla studentům oplatit listopadovou návštěvu, kterou u ní vykonali v rámci domácího úkolu "navštiv svého politika". Paní ministryně si nejen vyposlechla studentskou reflexi návětěvy u ní, ale také zodpověla řadu dotazů a se studenty se vyfotila. Při rozloučení je vyzvala, aby sledovali dění kolem sebe, učili se jazyky a stáli si za svým názorem. Do pamětní knihy školy pak napsala věnování, ve kterém třídu 3D pochválila a popřála vše dobré celé Zatlance. Na fotky z hodiny se můžete podívat na facebookovém profilu Zatlanky, odkaz viz níže.

Facebook Zatlanky »

 

02. 01. 2016

Společenskovědní seminář u soudu

Na vánoční svátky se společenskovědní seminář naladil návštěvou soudu. Studenti se mohli přesvědčit o tom, jak vypadá soudní řízení, práce soudce, státního zástupce i obhájců. Zhlédli čtyři zajímavé kauzy a besedovali se soudcem Mgr. Romanem Podlešákem. Vítaná zkušenost pro budoucí studenty práv.

 

15. 12. 2015

Beseda o životě v islámských zemích a uprchlících

V pondělí 14. prosince 2015 proběhla na Zatlance další beseda, jejímž tématem byl život v islámských zemích a uprchlická vlna. Studenti 2F a 2H si vyslechli povídání povídání MUDr. Marty Horákové, lékařkou z kladenské nemocnice, která prožila 18 let v islámských zemích a v současné době jezdí ve svém volném čase pomáhat uprchlíkům na srbsko-chorvatskou hranici.

 

20. 11. 2015

Beseda se Syřanem

Ve středu 18. listopadu se na naší škole uskutečnila beseda s Assaem Atassim. Syrský rodák s nadhledem vyprávěl studentům a absolventům Zatlanky, kteří zcela zaplnili učebnu, o dějinách Sýrie, tamní občanské válce, uprchlících, terorismu a xenofobii. Studentské dotazy pak debatu rozvinuly i k roli médií a českých politiků. Zatímco Česko hysterčí, Zatlanka debatuje. Díky všem za jejich účast, naslouchání a kultivovanou diskusi a řadu fundovaných dotazů

 

05. 11. 2015

Studentský summit

Hned pětice studentek a studentů naší školy byla na základě eseje přijata do letošního Studentského summitu, kde budou získavat zkušenosti v rámci simulovaných jednání OSN a NATO. Poděkování za aktivitu a reprezentaci školy patří Kačka Brownové a Verče Petuchové ze 3C a Verče Medkové, Anthonii Károly a Janu Hanouskovi z 1M.

 

17. 09. 2015

Český model amerického Kongresu

Studentka 3.D Klára Waisserová se ve dnech 6. - 11. září 2015 zúčastnila "Českého modelu amerického Kongresu". Simulované jednání zákonodárného sboru USA proběhlo tradičně v Plzni a studenti měli možnost skrze různé debaty, vyjednávání a další akce blíže poznat fungování této instituce. Setkání navštívil i americký velvyslanec v ČR a řada dalších zajímavých hostů

 

07. 05. 2015

Navštiv svého politika

Jako každý rok dostali studenti 3. ročníku v rámci společenských věd za úkol navštívit libovolného poslance či senátora a udělat s ním rozhovor. Možnosti politické participace využili studenti např, k návštěvě senátora za Prahu 5 Václava Lásky či komunistické poslankyně Marty Semelové. Na "vlastní kůži" se tak mohli seznámit s prací českých politiků

 

27. 04. 2015

Studenti Zatlanky opět v Českém rozhlase

Studenti Gymnázia Na Zatlance se opět zúčastnili debaty v pořadu Českého rozhlasu Za hranou, který připravuje a moderuje David Šťáhlavský, absolvent naší školy. Pořad si můžete poslechnout na níže uvedeném odkazu.

Český rozhlas, pořad Za hranou »

 

26. 04. 2015

Studentské projektové fórum Zatlanka 2015

V úterý dne 14. dubna proběhl v aule Zatlanky již VI. ročník Studentského projektového fóra Zatlanka 2015. Přehlídky středoškolských prací a projektů se letos zúčastnilo devět gymnázií, včetně zástupců z Tábora a Ostravy. V porotě tradičně zasedl PhDr. Ivan Rynda (FHS UK v Praze), Tomáš Feřtek (EDUin), Mgr. Pavel Ryjáček (ÚSTR), Mgr. Jan Hron (Knihovna Václava Havla) a Mgr. Jitka Kmentová, ředitelka pořádajícího gymnázia. V nesoutěžím setkání ocenila porota dva přírodovědné projekty studentů Gymnázia Jana Nerudy a práci studentky z táborského gymnázia, která byla věnována příběhu jejího toce v památném roce 1968. Obohacující zkušenost v podobě možnosti prezentovat před zaplněnou aulou a kvalitní zpětné vazby od poroty si však odnesli všichni účastníci fóra.

 

24. 04. 2015

Stříbrná Zatlanka

Ve středu 22. dubna proběhlo krajské kolo tradiční debatní soutěže Studentská Agora-Cestou do Parlamentu. Tým Zatlanky navázval na úspěchy z loňských let a po postupu ze základní skupiny vyřadil v semifinále favorizované obhájce loňského vítězstvíí z Gymnázia Vítězná pláň a probojoval se až do finále. V něm po vyrovnaném boji a se ctí podlehl a získal stříbro za 2. místo. Zopakoval tak výsledek z minulého ročníku a po třetí za poslední 4 ročníky se účastnil finálového debatního boje. Poděkování za skvělý výkon patří: Zuzce Jarolínkové, Anitě Festoni, Anně Veškrnové, Čangi, Filipu Noskovi, Radimovi Kuklovi, Albertu Burešovi, Danu Budilovi, Honzovi Sedláčkovi a Jonáši Vernerovi.

 

03. 06. 2014

Navštiv svého politika

Navštiv svého politika Studenti 3S a 3T se v rámci tradičního úkolu, který je součástí hodin politologie, vydali v rámci politické participace za "svým" politikem. Ve skupinkách navštívili poslance, senátora či ministra, kterého se sami vybrali a domluvili si s ním schůzku. Během osobního setkání tak měli možnost poznat některé politiky trochu jinak, než jak se třeba jeví v médiích. Ani letos se studenti nebáli kontatkovat známé tváře, jako např. Karla Schwarzenberga, Miroslavu Němcovou, Pavla Bělobrádka či Tomia Okamuru.

 

01. 05. 2014

Simulované studentské volby do Evropského parlamentu

V úterý dne 29. Dubna proběhly na Zatlance simulované studentské volby do Evropského parlamentu. V projektu, který připravila organizace Člověk v tísni si tak mohli studenti nejen zkusit volit, ale následně porovnat své politické preference s jinými školami, které se do projektu zapojily. A jak to dopadlo? O jeden hlas zvítězila TOP 09 před Stranou zelených. Na třetím místa pak skončily při rovnosti hlasů Česká pirátská strana a Úsvit přímé demokracie.

 

01. 05. 2014

Krajské kolo dějepisné soutěže

Studenti Zatlanky Lída Šindlerová, Daniel Slanina a Daniel Houška se ve středu 9. dubna zúčastnili krajského kola prestižní týmové dějepisné soutěže, kterou pořádá tradičně chebské gymnázium, tentokrát o čs. dějinách v letech 1918-1939. Výše uvedené trojici děkujeme za reprezentaci školy.

 

01. 05. 2014

Studentské projektové fórum Zatlanka 2014

V úterý dne 8. dubna proběhl v aule školy již V. ročník Studentského projektového fóra Zatlanka 2014. Studenti sedmi pražských gymnázií na něm prezentovali své práce a projekty před odbornou porotou, ve které letos zasedli tyto osobnosti: vysokoškolský pedagog a sociologa PhDr. Ivan Rynda, tiskový mluvčí Ústavu pro studium totalitních režimů Mg. Pavel Ryjáček, pracovník Knihovnu Václava Havla Mgr. Jan Hron a Tomáš Feřtek z EDUinu. Cenu poroty si odnesli studenti Gymnázia Oty Pavla za projekt internetové stránky s užitečnými informacemi pro středoškoláky, dále studenti Gymnázia Postupická za hudebně-výtvarný projekt věnovaný B. Martinů a Alex Lagazzi ze Zatlanky za práci, kterou lze využít při výuce cizích jazyků. Všem zúčastněným školám děkujeme a těšíme se na další ročník.

 

01. 05. 2014

Beseda s guvernérem ČNB

Ve čtvrtek 3. dubna proběhla v aule Zatlanky beseda s Ing. Miroslavem Singrem, guvernérem České národní banky. Více jak 70 studentů mělo jedinečnou možnost diskutovat s guvernérem např. o nedávné měnové intervenci ČNB vůči české koruně, vývoji úrokových sazeb, případném zavedení eura v ČR či celkovém stavu české ekonomiky.

 

02. 03. 2014

Studenti vydali unikátní knihu o Praze

Studenti tří ročníků volitelného dějepisného semináře pod vedením svého vyučujícího Radka Aubrechta připravili a vydali knihu Německy mluvící Praha. Výsledek stejnojmenného projektu je zajímavým pohledem na dnes již zaniklou pražskou německou komunitu. Publikace přináší formou biografických hesel více jak 450 životních osudů zajímavých a významných osobností německého jazyka, které alespoň část svého života spojily s Prahou. Kniha vyšla ve spolupráci s Nakladatelstvím Franze Kafky a finančně jí podpořily Ackermann Gemeinde, Adalbert Stifter Stiftung a Česko-německý fond budoucnosti. O „Německy mluvící Praze“ se více dozvíte na webu školy v sekci o projektech.

 

20. 02. 2014

Beseda s prof. Vladimírou Dvořákovou

Ve středu před jarními prázdninami proběhla na naší škole tradiční beseda s přední českou politoložkou, vedoucí katedry politolgie na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze a předsedkyní Akreditační komise ČR prof. PhDr. Vladimírou Dvořákovou, CSc. Zaplněná učebna studentů se absolventky Zatlanky ptala hlavně na ústavní pořádek ČR a roli prezidenta v něm a na nedávné předčasné parlamentní volby.

 

08. 02. 2014

Za zlatem do ČNB

Součástí výuky ekonomie ve druhém ročníku je i návštěva nejvýznamnější finanční instituce v zemi, České národní banky. Během exkurze si studenti prohlédli prostory bývalého trezoru, prošli expozici Lidé a peníze a dozvěděli se mnoho zajímavého o funkci ČNB. Potěžkání pravé zlaté cihly a soutěž o skartované bankovky v hodnotě 120 tisíc, to už byly jen perličky na závěr.

 

08. 12. 2013

Dny USA a EU

Dne 2. 12. a 3. 12. 2013 se studenti Gymnázia Na Zatlance zúčastnili konference ,,Dny USA a EU", která se konala na Žofíně pod záštitou pražského primátora Tomáše Hudečka. Na konferenci vystoupily mimo jiné i osobnosti jako David Axelrod, bývalý hlavní poradce amerického prezidenta, Ehud Barak, bývalý izraelský premiér a ministr obrany, admirál Mike Mullen, náčelník generálního štábu armády USA a prof. Václav Klaus, bývalý prezident ČR. Celé setkání moderoval absolvent Zatlanky Jakub Železný. Součástí konference byla i možnost volné diskuse, do které se studenti velmi aktivně a s nadšením zapojili.

 

08. 11. 2013

Beseda o extremismu

Ve spolupráci s projektem Asi-milování proběhla na Zatlance beseda na téma extremismus a média. Studenti 4.J a 4.K měli možnost diskutovat s odborníkem na média Peterem Gabalem o cenzuře, vlivu politiky na dnešní tisk a o budoucnosti české žurnalistiky.

 

08. 11. 2013

Jiřina Šiklová na Zatlance

V rámci společenskovědního semináře jsme přivítali na Zatlance paní doktorku Jiřinu Šiklovou, přední českou socioložku a spoluzakladatelku katedry sociologie na Filosofické fakultě. Mluvilo se o problematice Romů, rasismu ale i o současné politické situaci.

 

05. 10. 2013

Studentské předčasné parlamentní volby 2013

Ve středu dne 2. října 2013 proběhly v knihovně Zatlanky Studentské předčasné parlamentní volby 2013. Projekt Člověka v tísni měl za cíl ukázet studentům, jak fungují řádné volby a také měl být sondou do politických preferencí mladé generace. Všem 250 voličům děkujeme za účast.

 

14. 09. 2013

Studenti na přednášce Dalajlamy

Netradičně během sobotního odpoledne zavítala skupina studentů Zatlanky na přednášku s názvem Laskavost a vzájemná úcta v dnešní společnosti. Přednášejícím nebyl nikdo jiný než Jeho Svatost dalajlama, v současné době jeden z nejznámějších bojovníků za lidská práva. Hovořilo se o úloze náboženství a vdělávaní v dnešním světě a zejména o důležitosti pochopení mezi lidmi.

 

18. 04. 2013

Právo v praxi

Během dnešního dopoledne měli studenti semináře PRÁVO jedinečnou možnost nahlédnout do českého soudního systému. Navštívili přelíčení ve věci loupeže u Městského soudu pro Prahu 1. Pozorovali práci soudce, přísedících, státního zástupce, obhájců i vězeňské eskorty. Na závěr měli možnost zeptat se soudce a státního zástupce na vše, co je v oblasti práva zajímá. Tato praktická ukázka je součástí semináře pro budoucí studenty právnické fakulty.

 

17. 04. 2013

Studentské projektové fórum Zatlanka 2013

V úterý dne 16. dubna proběhl v naší aule již 4. ročník Studentského projektového fóra Zatlanka 2013. Na setkání, které podpořil Palác knih Luxor a pan Stuchlík, majitel pekárny, bylo studenty prezentováno celkem osm různých projektů. Vedle potlesku od publika se prezentujícím dostalo i hodnocení a zpětné vazby od poroty, v jejímž čele tentokrát usedl sociolog, ekolog a pedagog FHS UK v Praze PhDr. Ivan Rynda, absolvent Gymnázia Na Zatlance. Ceny poroty si odnesli studenti Gymnázia Budějovická Praha, za projekt fotbalové soutěže, Marie Šrůtová ze Zatlanky za názornou rekonstrukci přetrženého vazu v koleni, a David Šlechta z Gymnázia Nad Štolou za práci, kterou věnoval novému písmu Comenia Skript. Všem účastníkům, porotcům a publiku děkujeme.

 

17. 04. 2013

Studentský summit

Ve dnech od 5. 4. do 8. 4. 2013 proběhla v Praze závěrečná část simulovaných jednání EU, NATO a OSN. Studenti si tak po několika přednáškách, besedách a workshopech mohli vyzkoušet simulované jednání tří významných organizací. Za reprezentaci školy děkujeme Jitce Richterové, Elišce Bujokové, Anně Šámalové a Adéle Davidové.

 

16. 01. 2013

Beseda s politoložkou Vladimírou Dvořákovou

V úterý dne 15. ledna 2013 proběhla na Zatlance beseda s prof. PhDr. Vladimírou Dvořákovou, CSc., vedoucí Katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, předsedkyní Akreditační komise ČR a držitelkou Ceny Fr. Kriegla za občanskou statečnost, kterou uděluje Nadace Charty 77. Zcela zaplněná učebna studentů debatovala s absolventkou Gymnázia Na Zatlance z roku 1976 především o prezidentských volbách, ale i o stavu české poliky a o vybraných problémech ze zahraničí.

 

14. 12. 2012

Studentské prezidentské volby

V úterý dne 11. prosince 2012 proběhly na Zatlance Studentské prezidentské volby. Projekt, iniciovaný společností Člověk v tísni, měl za cíl dát studentům středních škol možnost si simulovaně zvolit prezidenta České republiky. A jak to dopadlo? Zatímco celkově v ČR volili studenti nejvíce kadidáty v pořadí V. Franz, J. Fischer a K. Schwarzenberg, tak na Zatlance zvítězil Karel Schwarzenberg před V. Franze a J. Fischerm. Všem 289 voličům děkujeme za jejich hlas.

 

14. 12. 2012

Beseda o vysokých školách

V úterý dne 11. prosince 2012 proběhla v aule Zatlanky každoroční beseda o přijímacích zkouškách a studiu na českých vysokých školách. Více jak 50 studentů společensko-vědního semináře si povídalo s absolventy Zatlanky z let minulých a ti jim předali své cenné zkušenosti. Na besedě byly zastoupeny následující obory: právo, politologie, mezinárodní vztahy, ekonomie, mezinárodní obchod, sociologie, bezpečnostně-právní studia, žurnalistika, PR a marketing.

 

03. 12. 2012

Czech Forum 2012

Ve dnech 22.-25. listopadu 2012 se studentky Jitka Richterová a Eliška Šifnerová z 3. K zúčastnily dalšího ročníku Czech Forum, který proběhl v krásném prostředí Litomyšle. Po úvodním teambuildingu a prezentaci, kdy delegáti představovali svůj region, následovaly práce ve skupinách, diskuse a beseda s místopředsedou Evropského parlamentu. Na závěr přišla na řadu simulace jednání Evropského parlamentu, v rámci které studentští delegáti prezentovali a obhajovali své postoje.

 

30. 11. 2012

Beseda o bankách

Ve středu dne 28. listopadu 2012 proběhla na Zatlance beseda o fungování českých bank. Studenti společensko-vědního semináře a semináře finanční gramotnosti debatovali s Ing. Zbyňkem Kalabisem, pedagogem z Bankovního institu v Praze a absolventem naší školy z roku 1979.

 

© Gymnázium Praha 5, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5 | telefon: +420 251 802 621 | email: info@zatlanka.cz

Prohlášení o přístupnosti | Jazyková škola Praha | E-matematika | Zkoušky nanečisto | Kódování HTML: Ošklivý sup