Studentský Parlament Zatlanky

Parlament má za úkol posunout studenty a studentky a školu jako takovou  dopředu v co nejvíce ohledech: má být spojovacím článkem mezi vedením školy, profesory a profesorkami, studenty a studentkami; má mezi nimi prohlubovat důvěru. Studenti a studentky se mohou obrátit na parlament o radu nebo s prosbou o pomoc. Ten se jim bude snažit vyjít vstříc. Měli by v něm cítit oporu a zastání. Parlament má za úkol hájit demokratické principy.

Studentský Parlament Zatlanky

GrowZ

Chcete rozvíjet své zájmy a talent a nevíte, jak začít? Zajímala by vás individuální práce s průvodcem? Již se něčemu do hloubky věnujete a přemýšlíte, jak to propojit či skloubit se školou?  Pak je tu právě pro vás systém podpory silných stránek, aktivních a nadaných studentů na Zatlance (dříve Vzdělávání mimo lavice). Naším záměrem je: podpořit studenty, kteří mají hlubší zájem o konkrétní obor či studijní oblast, vyjít vstříc těm, kteří se mimo běžnou výuku věnují nějakému oboru do větší hloubky, jsou kreativní a pouští se do vlastního vědeckého bádání či jinak rozvíjejí své nadání, podpořit silné stránky studentů a studentek a motivovat je k objevování nových souvislostí napříč obory Jak na to jdeme? skrze individuální podporu patronem a mentorem napojením se na další podobně zaměřené studenty pomocí osobního rozvojového plánu V případě dalších otázek kontaktujte Olgu Daşkın.  

GrowZ

Studentský divadelní soubor UnderZ

UnderZ je studentský divadelní soubor, který vytváří původní studentské autorské  jednoaktové hry, se kterými vystupuje na studentském multižánrovém festivalu Zapatlaný fest, na školní akademii a  každý rok, pokud to okolnosti dovolí,  aspiruje na nominaci v rámci přehlídky studentských divadelních souborů  Studentská Thálie. Již dvakrát se souboru podařilo vyhrát hlavní cenu v kategorii neuměleckých škol.  Poprvé to bylo v roce 2015 s hrou Sonet 5A 15A od  R. Fendrycha  a poté v roce  2018 s hrou Za nás bylo líp od V. Vojtkové.  V roce 2020 dostala autorka V. Vojtková mimořádnou cenu Řád krále rebelů. Patronkou UnderZ je vyučující  N. Nováková.

Studentský divadelní soubor UnderZ

ZatlankaFilm

ZatlankaFilm je svobodná platforma pro studenty GNZ, kteří točí krátká videa -  spoty, rozhovory, dokumenty, hrané filmy, animované filmy, artová videa. Vznikají buď jako součást výuky nebo jako projev  individálního  zájmu  v rámci rozvoje talentu.  Každý rok studenti organizují filmový festival ZatlankaFilm, který probíhá v pronajatých prostorách. V minulých letech se uskutečnil,  např. v Divadle X10 nebo v Divadle Alfréd ve dvoře. Studenti si sami festival připravují, moderují, zvou hosty. Každoročně se ho účastní i  bývalí studenti, kteří pokračují nebo jsou již absolventy FAMU nebo FAMO. Jsou mezi nimi např. Oliver Beaujard nebo Jan Karel Pavlík, V. Borkovcová, S.Sokolová, K.Beranová  Patronkou ZatlankaFilmu je Nina Nováková.   Plakát ZatlankaFilm 2014

ZatlankaFilm

Aktuality
Aktuality

Archiv

Naši partneři
Naši partneři